Kanada i USA nabily soupisky obrovskou směsí talentu, rychlosti a důrazu. Hráči z NHL jsou přece jen na větším levelu než ti z evropských soutěží, ale v zemi krále Hamleta předvedli hlavně ofenzivní představení. Obranu tyhle týmy zlepšují vždycky až s postupujícími dny šampionátu. 

Kanada hodně brzy vedla 2:0. Ve strhujících pasážích se ale střídaly v tlaku oba celky a Američané brzy začali hrozit také. Rychle korigovali a po první pauze skóre dvěma trefami Larkina a ještě nedávno Jágrova spoluhráče z Calgary Gaudreaua skóre otočili. Johny Hockey, jak se hvězdě Plamenů přezdívá, zakončil dokonale neskutečný pas největší americké hvězdy, Patrika Kanea. 

Jenže tenhle zápas si nezasloužil mít vítěze po šedesáti minutách. Kanaďané srovnali po akci obřích talentů Islanders - Barzala a Beauvilliera a dokázali vyrovnat i v posledním dějství, kdy je nesrazil ani druhý zásah Larkina. Zápas poslal do prodloužení bek Parayko a u tohoto gólu si jedinou asistenci připsala hlavní hvězda světového hokeje, v pátek ale trochu příliš sólující Connor McDavid. Ten se navíc v prodloužení nechal vyloučit a na nájezdy nemohl. 

Jestli si v utkání brankáři Kinkaid a Kuemper užili dost děravých obran, pak v nájezdech rozbalili svoje umění naplno. Víc inkasoval Kuemper po perfektních manévrech Cama Atkinsona z Columbusu. "Byl jsem připravený, že bych mohl od trenérů dostat šanci. Obvykle chodím na nájezdy i v Columbusu, takže jsem rád, že jsem měl příležitost i tady. Naštěstí to všechno zafungovalo, jak mělo. Je vždycky skvělé porazit Kanadu," radoval se Atkinson.

Autor vyrovnávací trefy Kanady Colton Parayko přiznal, že oba skvělé týmy se přece jen musely trochu sžít se širším ledem, na který nejsou zvyklé. "Ale zase na širokém hřiště skvělí hráči mohou hodně ukázat," čřekl bek St. Louis Blues. 

Druhý zápas? 7:0! Jasno bylo hodně brzy, Rusové darebně hrajicím Francouzům nedali šanci. V první části nasázeli bleskově po sobě tři góly, když si hráči i zastavovali puky před odkrytou bránou a pak teprve pálili. O ruské převaze svědčí poměr střel na branku 39:10, Francii nespasilo ani vystřídání brankáře Hardy náhradníkem Quemenerem.

Hvězdou utkání byl Kiril Kaprizov, který dal dvě branky a na další přihrál.