Na ledě byli v modrých dresech, které označují hráče mimo sestavu. Během několika dalších hodin se však může ledacos změnit. "Záleží jen na nich. Spíše s nimi počítáme do zítřejšího zápasu. Pokud ale budou chtít nastoupit, uděláme změny," řekl asistent trenéra Václav Prospal. 

Hráči Bruins však za sebou měli dlouhou cestu přes oceán, během které nezamhouřili oči. "Únava je cítit, už se těším na odpolední šlofíček," pravil Pastrňák.

Manželka Dmitrije Jaškina Nadiya.
Hokejisté a jejich partnerky. Podívejte se, kdo má nejkrásnější ženu

Rozhodnutí o posílení se rodilo velmi rychle, oba Davidové však nakonec neváhali dorazit. Mladší z dvojice se představí na šampionátu potřetí v řadě. Zkušenější útočník se naposledy představil v národním týmu v roce 2012.

"Bylo to těžší rozhodování než předchozí roky. Mám za sebou skoro sto zápasů v této sezoně. Ale ještě mi zbyly nějaké síly a dal jsem hodně na Davida," uvedl Pastrňák.

Krejčí se dlouho nerozmýšlel, na reprezentaci se těšil. "Nemohl jsem se dočkat party, fanoušků a českých písniček v kabině. Chtěl jsem přijet už sezony předtím, ale plány mi vždy překazilo zranění. 

Sami hráči i realizační tým už se těší na spojení drtivé ofenzivní síly. "Jsou to kluci, kteří hrají prim v nejlepší lize světa. Krejča dělá hráče kolem sebe lepšími. Pasta je takový bezstarostný hráč. Chce dávat góly a vyhrávat. Na papíře je tým dobrý, ještě to přenést na led," zadoufal Prospal. 

Čeští hokejoví fanoušci na mistrovství světa v Dánsku.
Další gigant. Rusové nahánějí strach, překvapit je má Rittich

A kdo bude třetím do party k hvězdné dvojici forvardů? "Buď k nim půjde střelec, který zužitkuje Krejčovy přihrávky nebo nějaký bijec, co jim udělá prostor před brankou a v rozích," nabídl varianty asistent. 

Jejich kouzla by jistě byla platná už proti Rusům. Rozhodne se odpoledne. Po šlofíčku… 

Zápas proti tradičnímu rivalovi začíná ve 20:15.