„Chtěl bych se projet na kole, ale je možné, že si jen sednu v přístavu,“ spřádal plány asistent trenéra Jaroslav Špaček. Cyklistické šílenství v Kodani ho zaujalo. „Ve městě jezdí více lidi na kole než autem. Je to super, mělo by to takhle vypadat i u nás,“ povídal bývalý obránce.

Pro hráče bylo důležité zapomenout na hokej a načerpat energii před čtvrtfinálovým duelem s USA. Sedm zápasů v deseti dnech vzalo spoustu sil. „Budu lenošit. Půjdu se projít, dám si někde kafe,“ hlásil útočník Michal Řepík.

Hokejisté USA (v bílém) proti Finsku.
Rozhodnuto. Češi vyzvou ve čtvrtfinále Spojené státy

Za některými hráči dorazily do dějiště turnaje rodiny, na programu tak často byla prohlídka města. „Chceme vyrazit na loď na projížďku zdejšími kanály. Už jsme tam byli s klukama a bylo to moc pěkné,“ popisoval obránce Radko Gudas.

Řízný bek už stihl provézt svou tříletou dcerku i po kabině národního týmu. „Po zápase s Rakouskem jsem ji tam vzal. Zakřičela si s námi, doktor jí dal nějaké obvazy a injekční stříkačku. Takže z ní nebude hokejistka, ale doktorka,“ smál se Gudas.

Partnerky hokejistů na tribuně nesmějí chybět.
Zvyk, který pomáhá. Manželky na tribunách přináší hokejistům štěstí

Reprezentaci čeká před soubojem s Američany přesun do Herningu. „Není to žádná velká komplikace, všichni jsou zvyklí cestovat v sezoně. Pustíme si film, probereme blbosti, cesta bude určitě zábavná,“ věřil sedmadvacetiletý zadák.

Někteří změnu prostředí vítají. „Bude to něco nového, jiná kabina. Mohlo by nám to dodat impulz a soustředěnost,“ zamyslel se Řepík.

Po volném dni přijdou na řadu klíčové chvíle. Ukolébat se hokejisté nenechali. „Všichni víme, o co hrajeme. Chceme se připravit na sto procent a předvést nejlepší možný výkon,“ dodal za všechny kapitán Roman Červenka.

Filip Chytil.
Mladík Chytil sbírá na MS zkušenosti, vzor Krejčího sledoval v dětství