Pokud však Češi chtějí pomýšlet na úspěch, musí předvést diametrálně odlišný výkon, než s jakými se doposud prezentovali.

Česko vs. Rusko
Mapa (ne)důvěry: Češi prohrají s Ruskem

„Zatím je hra rozpačitá. Se Slováky i Švýcary jsme měli trochu štěstí. Čtyři získané body jsou vzhledem k průběhům dost,“ uvedl pro Deník Vladimír Vůjtek starší.

RUSKÁ KANONÁDA

Disciplína, špatné vstupy do třetin a prostupná obrana. To byly hlavní české problémy v úvodních kláních skupiny A. Rusové navíc plují na úžasné vlně. Se skóre 20:0 budí respekt.

„Musíme hrát tak, aby-chom jim byli soupeřem. Chceme vycházet ze zabezpečené obrany, pokoušet se o rychlé brejky,“ hledal cestu asistent trenéra Jiří Kalous.

V útoku „sborné“ může udeřit prakticky kdokoli, prim však hraje především první formace s Kaprizovem a Dacjukem. Rozdíl osmnácti let jim na ledě nikterak nepřekáží. Jejich ofenzivní nálety bude likvidovat David Rittich.

Radost Martina Nečase po vyrovnání se Slovenskem.
Tragická oslabení, dravé mládí, bostonská naděje aneb hokejové okénko z MS

„Chytal proti nim dobře na turnaji v Pardubicích, navíc Pavla Francouze Rusové dobře znají,“ vysvětlil důvody změny v brankovišti Kalous.

Pětadvacetiletý gólman tak po Švédsku nastoupí i proti druhému velkému favoritovi. Po zápase se Seveřany si sypal popel na hlavu. Trápení však netrvalo dlouho. „Pohoda, od půlnoci začíná nový den. Jsem v tomhle splachovací,“ usmíval se po tréninku.

Drobné změny zřejmě nastanou v obranných řadách, kde trenérům neseděla dvojice Šulák Hronek. „Oba jsou typově podobní, hrají hodně ofenzivně, takže je zřejmě rozhodíme,“ uvedl asistent.

Jinak by se úspěšná sestava ze zápasu proti Švýcarům měnit neměla. Ledaže by se chtěly zapojit zámořské posily Krejčí s Pastrňákem.

Jubilejní stý zápas v reprezentaci čeká proti Rusům útočníka Tomáše Plekance. „Kilo, jo? Tak to by mohl něco vypsat,“ smál se gólman Rittich, rychle ale zvážněl.

„Pleky nám toho může hodně předat, je to zkušený a platný hráč. Když něco vidí, tak nás hned upozorní, má velké slovo. Jsme rádi, že ho tu máme,“ pravil na adresu ostříleného mazáka.

EMOCE NA UZDĚ

Zápasy proti Rusům jsou často plné potyček, testosteron stříká proudem. Nejinak tomu bylo i při posledním setkání na olympijských hrách. Z paměti jen tak nevymizí ostrý zákrok Ilji Kovalčuka na Jana Koláře. Čeští reprezentanti však vědí, že se nesmí nechat vyprovokovat.

„Je důležité, abychom hráli v pěti a neměli šestadvacet minut vyloučení jako proti Švýcarům. Takto se hrát nedá a s Ruskem by to byla absolutní sebevražda,“ podotkl obránce Jakub Krejčík.

Bitva s velkým rivalem začíná ve 20.15 hodin. Překvapí Češi?

Utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji: Švýcarsko - Bělorusko. Zleva Charles Linglet a Geoff Platt z Běloruska, Ramon Untersander a brankář Reto Berra, oba ze Švýcarska.
A co teď pane Lukašenko? Bělorusko padlo i se Švýcarskem