Fanoušci se trousili ke stadionu Parken všemi směry, spousta byla na cestu vybavená balením šesti plechovek piva, o které se samozřejmě podělila s kamarády. Někteří to možná zvládli sami…

Dav oděný ve velké většině do bílé barvy tak pomalu zaplňoval stadion, který je postavený v "anglickém stylu". Tribuny kolmé s postranními čárami jsou pěkně namáčknuté na hřiště. Žádné ovály nebo něco podobného…

Přílet hokejistů z MS v Dánsku.
Hokejisté se vrátili z MS. Jandač děkoval Plekancovi: Je to srdcař

Fotbalová aréna s kapacitou šestatřicet tisíc byla zaplněná zhruba z poloviny, což atmosféře nijak neuškodilo. Tedy vyprodaný jsem ho nezažil, ale za mě kulisa velice pěkná. Staral se o ní hlavně kotel, který byl napěchovaný v dolní polovině jedné tribuny.

První překvapení přišlo s pohledem do základních sestav, kde bohužel chyběl český stoper Michael Lüftner. Ve stoperské dvojici dostal přednost mimojiné Slovák Denis Vavro, který po zápase neopustil stadion po svých, ale v sanitce s poraněnou nohou. Na hřišti byl také další Slovák, českým fanouškům dobře známý Ján Greguš.

Úvod zápasu byl celkem opatrný, po čtvrthodině však rozčísnul skóre po chybě obrany hostující útočník a rázem utkání dostalo patřičné grády. Kodaň se tlačila do útoku, ale soupeř skákal do střel, brankář vychytal několik dobrých pokusů, jeden i s pomocí břevna, nebo se domácím neseštelovala dobře mířidla. K vypjaté atmosféře přispíval i lehce nejistý rozhodčí.

Trenér Josef Jandač (vpravo) a Martin Nečas.
Opět bez medaile. Trenér Jandač po rozlučce: Neudělal bych nic jinak

Druhá půle nabídla ze strany Kodaně už především křeč, fanoušci své koně tlačili, ale z protiútoku se naopak opět radovali hosté z Herningu. Ano, přesně toho městečka, kde čeští hokejisté skončili svou pouť na hokejovém šampionátu. Fotbalová a hokejová aréna jsou hned vedle sebe.

Ale zpět na stadion. Utkání bylo ve druhé polovině značně rozkouskované. Někteří hráči si odnesli asi pěkné šrámy. Prodlevy byly takové, že sudí v závěru nastavil osm minut.

Střetnutí značně připomínalo českou ligu. Atmosféra se blížila třeba té na Slavii, kde se o hluk stará také jedna tribuna s kotlem. A herní kvalitou? Průměrný zápas naší soutěže. Po slušném prvním poločase přišla po zatažení Midtjyllandu ona zmiňovaná křeč Kodaně ve druhé půli.

Domácím by dnes nepomohlo nic a po časech hojnosti, kdy vládli přesvědčivě Dánsku, si letos musí odtrpět sezonu hrůzy. Po prohře dokonce spadli na čtvrtou příčku, ze které si o Evropě mohou nechat jen zdát. V posledním kole budou pod velkým tlakem. Míří na půdu přímého soupeře o Evropskou ligu a potřebují zvítězit. Midtjylland bude mít na domácím hřišti příjemnější, ale stejně stresující starosti. Potvrzení mistrovského titulu.

Jeho fanoušci ještě dlouho po zápase pěli chorály. A pak si určitě na oslavu zašli na pár Carlsbergů. Tak na vítězství, pánové.

Dánsko přehrálo Norsko.
Hokejové Dánsko roste a těší se na budoucnost
Michal Řepík se raduje z gólu proti USA.
Michal Řepík po porážce: Rozdíl? Američané svoje šance proměnili