Pozvánka pro Hronka byla celkem překvapivá. Hradecký odchovanec však jasně ukazuje její oprávněnost. Na turnaji už jednou skóroval. Jeho ostrá rána umí nadělat soupeři velké problémy. Trenéři ho proto zařadili i do jedné z přesilovkových formací. 

„Nečekal jsem, že bych mohl jet. Moc si užívám, že jsem dostal šanci. Jsou to cenné zkušenosti být v týmu s takovými hráči a utkat se se světovými hvězdami,“ pravil Hronek. 

ŠULÁK JAKO KONKURENT

O létě, kdy bude bojovat o šanci v NHL, zatím nepřemýšlí. „Je to předčasná otázka. Teď jsem tady, zatím hrajeme, takže jsem neměl čas nad tím nějak víc přemýšlet. Je to ale rozhodně výzva zahrát si nejlepší ligu na světě,“ prohlásil dvacetiletý zadák.

Pavel Francouz v akci.
Je tu poslední test před čtvrtfinále. Chytat bude Francouz, Nestrašil končí

Stejně jako on bude o dres Detroitu bojovat jeho parťák z reprezentace a nynější spolubydlící z hotelu Libor Šulák. S Hronkem jsou si typově velmi podobní, i proto je od sebe reprezentační trenéři na ledě oddělili. Konkurovat si tedy mohou i v případném souboji o hlavní tým NHL. 

„Neberu to tak. Spíš se oba navzájem podporujeme. Doufám tedy, že to zvládneme spolu. Probíhá tam přestavba, takže šance je větší,“ řekl talentovaný obránce. 

Detroit je prestižní adresa, i když se poslední roky týmu příliš nedaří. V devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí však vybojoval čtyři Stanley Cupy s defenzivními hvězdami, jako byli Nicklas Lidström  či Chris Chelios. Pozornost Hronka však nepřilákali. 

„Moc jsem to nesledoval, spíš až ty novodobé hvězdy jako Ovečkina či Karlssona,“ zmínil jednoho z nejlepších beků současnosti. 

Brankář Bohumil Modrý na šampionátu v roce 1947.
Dřevo, trus a kůže aneb Historie hokeje trochu jinak

Právě Švédové produkují velkou spoustu moderních obránců, z nichž na šampio-nátu předvádí své kousky John Klingberg či Oliver Ekman-Larsson. „Mají hodně hráčů, na které se dá dívat. Rozhodně jsou inspirací,“ vyzdvihl seveřany.

BITKÁM SE VYHÝBÁ, ALE…

Letos strávil Hronek první kompletní sezonu v AHL a musel si zvykat na nový styl hokeje. „Hrají tam už vyspělí chlapi. Je to fyzicky náročnější, víc se dbá na taktiku. Hra je víc organizovaná,“ popsal hlavní rozdíly. 

Ve „farmářské“ soutěži se to také často řeže a v play-off se do akce musel zapojit i 183 centimetrů vysoký Čech. Jaké to bylo překvapení, když zjistil, že protivníkem je jeho krajan a velký kamarád Michael Špaček. 

„Ani jeden jsme nevnímali, že jdeme proti sobě. V zápalu boje se to stane. Druhý den jsme si spolu zahráli playstation,“ usmíval se Hronek, který se prý bitkám jinak vyhýbá. 

I na šampionátu ukazuje, že jeho silné stránky jsou v něčem jiném.

Porazí Češi na MS Rakousko?
Češi nebudou mít s Rakouskem problém, soudí experti Deníku