Pocity má ale smíšené. Nečas chodil na přesilovky, v sedmi zápasech na turnaji si připsal slušných pět bodů za tři branky a dvě asistence, jenže česká reprezentace vypadla ve čtvrtfinále po prohře 2:3 s USA. „Moc jsem si turnaj užíval. Na druhou stranu jsme nepřešli přes klíčový zápas. Vyhrajete šest zápasů ve skupině, a potom rozhodne jedno utkání,“ pokrčil rameny Nečas.

Z osobního pohledu, ale nemusí smutnit. Na vrcholnou akci vlétl jako hurikán. Bral si puk od beků a nebál se hrát. Například ve skupině proti Francii při výhře 5:0 skóroval poté, co najel do útočného pásma v rychlosti 36 kilometrů za hodinu, což hned připomněla televizní grafika.

Dušan Melichárek
Motivaci mám i na druhou ligu, říká brněnský kapitán Melichárek

Duel se Slovenskem zase poslal po bleskové akci do prodloužení deset sekund před závěrečnou sirénou. Nervozita, že je nováček na velké akci národního týmu, nebyla znát. „Trochu jsem byl nervózní snad jen před čtvrtfinále, ale v zápase pak vše odpadlo a bylo to v pohodě. Kolikrát když se na hokej dívám, jsem víc nervózní, než když ho hraju, takže na ledě je to v pohodě,“ usmíval se mistr extraligy s brněnskou Kometou.

MĚL SE OD KOHO UČIT

V Kodani a Herningu si zahrál po boku nejlepších českých hokejistů. Útočníci David Pastrňák, David Krejčí nebo Tomáš Plekanec patří v NHL k důležitým hráčům Bostonu či v případě Plekance Toronta. „Hokejisté to jsou prostě skvělí a chovají se také výborně. Určitě jsem se od nich učil, ale jinak to jsou stejní kluci jako my. Měli jsme super partu,“ sdělil Nečas, který bydlel na pokoji s dalším mladíkem Filipem Chytilem.

Kodaň si rodák z Nového Města na Moravě oblíbil. „Byli jsme se párkrát podívat ve městě, je hezké a čisté. Projeli jsme si Kodaň i při projížďce na lodi. Přiznám se, že na nějaké památky moc nejsem, ale i tak to bylo pěkné,“ culil se mladík, jehož si na draftu vybrala Carolina Hurricanes.

Nyní si užije Nečas dovolenou a pak zahájí přípravu na klíčovou sezonu v NHL. „Za tři týdny se začnu připravovat s kondičním trenérem Milošem Pecou. Pak půjdu v Brně na led před kempy v Carolině na konci léta,“ popsal program.

Jakou bude mít úlohu u Hurikánů? „V Dánsku byl skaut Caroliny Robert Kron. Bavili jsme se a dostal jsem hlavně rady, ať přijedu co nejlíp připravený. Když nezklamu a budu hrát dobře, je šance být v základní sestavě,“ dodal.

Prohánět se jako hurikán může třeba vedle Fina Sebas-tiana Aha, druhého nejproduktivnějšího hráče šampionátu.

Legendární kanonýr Zbrojovky Karel Kroupa.
Klub je nemocný možná už deset let, mrzí legendu Zbrojovky Kroupu