Bude radit, jak na Plekance a spol. Má to logický důvod: žádný Francouz asi nezná český hokej tak dobře jako Sacha Treille.

„Čeká nás jednoduchý zápas,“ culil se směrem k neděli muž, který má za sebou pět ročníků v extralize (i ten další začne v Pardubicích).

Možná ho znáte – bratři Treillovi jsou v Česku už zavedený pojem. Starší Yorick působil ve Vítkovicích a později na Spartě, kde se potkal právě se Sachou. Dále se jejich cesty rozešly.

„Hraje ve Francii za Mylhúzy, s reprezentací skončil,“ vysvětluje mladší z dua.

Slovenský útočník Ladislav Nagy střílí gól švédskému brankáři Hellbergovi.
Prohra s puncem vítězství. Slováci na MS pořádně potrápili Švédsko

I ten už je ve třiceti letech ostříleným mazákem, v Dánsku je na svém jubilejním desátém šampionátu. Po výhře nad Rakouskem jsou Francouzi na dobré cestě k záchraně a nyní je čeká složitější zkouška proti českému týmu posílenému o bostonské duo Davidů.

„Jsou výborní, což pro nás není moc dobré,“ culil se.

Při svých angažmá se potkal jako soupeř či spoluhráč se spoustou členů národního týmu včetně trenéra Jandače.

„Trénoval mě dva roky ve Spartě. Vždy mě pošťuchuje kvůli mým vousům,“ usmíval se Francouz, který si na Kladně zatrénoval i s Tomášem Plekancem.

Filip Forsberg
Invaze z Nashvillu. Predátoři vyšlou na MS sedm hráčů

O Česku mluví jen v dobrém, má prý rád všechno. Jídlo, pití, fanoušky. „Líbí se mi, že je to hokejová země, je to sport číslo jedna. Ve Francii dají v televizi raději petanque,“ glosoval.

I přes praxi však raději volil rozhovor v angličtině. „Česky hodně špatné,“ vysoukal ze sebe.

Nyní se postaví proti „svým“. A vězte, že na tohoto tvrďáka je třeba si dát pozor.