V letadle cestou přes Atlantik oka nezamhouřili. Varovali, že na ledě nebyli čtyři dny. Jenže když to máte v ruce, tak asi můžete hrát i se spánkovou deprivací. Jen tak si naskočit do světového šampionátu a srazit ruského titána. Přesně, jak se to povedlo dvěma bostonským Davidům.

Pastrňák s Krejčím ukázali, že ne náhodou patří v nejlepší lize světa k absolutní elitě. Národní tým dostal do svého arzenálu dvě zbraně hromadného ničení, které jsou připravené k použití. Zatěžkávací zkouška proběhla nadmíru úspěšně.

Ano, stále je to jeden zápas. Hra reprezentace není dokonalá, ale taková výhra budí naději. Jen pár hodin po dosednutí na ranvej v Kodani ukázali Pastrňák s Krejčím svou velikost. I ruský Goliáš se musel sklonit před jejich uměním.

Američané pyšně hlásili, že je na turnaji posílí Patrick Kane. Švédové našli poklady v Zibanejadovi či Rakellovi. Ve finském dresu září Aho. Kanada má McDavida. Tak pozor, Češi mají DoubleDavida.

Všechny spojuje jedno. Jsou rozdílovými hráči. Jejich přehled a dovednosti vyčnívají nad ostatními. Jandačova parta našla své tahouny, parta bojovníků dostala do svého čela dvě superstar.

Po rozpačitém startu přišla naděje. Tento tým ještě může něco dokázat.