Dřív si zahrát nemohl, limitovalo jej zranění břicha. „Ale už je to naprosto v pohodě,“ ujišťuje.

Svůj první duel si však zrovna nevychutnal. Jeho čas na ledě byl pouhé čtyři minuty a dvě sekundy. Trenér Josef Jandač do utkání nasadil osm obránců. Krejčíka a Michala Jordána poté stáhl ze sestavy. „Ten menší čas na ledě kvůli zdravotnímu omezení ale nebyl,“ říká bek Komety.

Ilustrační foto.
Kometa prověří tři celky KHL: Spartak Moskva, Chabarovsk a Slovan

A co že se mu vlastně přihodilo, že do turnaje zasáhl později? „Šlo o takové nešťastné zranění. Přetáhl jsem si břišní svaly už při finále extraligy. Byly lehce natržené, ale naštěstí mě to nevyřadilo na delší dobu. Bohužel se zranění trochu špatně načasovalo, že jsem nebyl v pořádku už od začátku. Ale už jsem zdravý. Uvidíme, jak to bude dál vypadat,“ povídá ofenzivní zadák, jenž pomohl k titulu Komety osmi asistencemi v play-off.

PROJÍŽĎKA KODANÍ

Po úterním vítězství nad Švýcary si národní tým dopřál trochu odpočinku v centru Kodaně. „Jednou jsme byli ve městě. A teď byl prostor na vyhlídkovou jízdu lodí. Město je krásné, takže je škoda si ho neprohlédnout,“ usmívá se šestadvacetiletý hráč.

Na lodi se projel i se spoluhráčem z Komety Martinem Nečasem. Ten vstoupil do prvního seniorského mezinárodního turnaje odvážně. Ve dvou zápasech si připsal gól a asistenci a má čtyři plusové body v účasti na ledě. „Martin začal turnaj skvěle. Nebylo třeba mu nic radit. Jeho výkony budou jen gradovat,“ věří pražský rodák Krejčík.

Vandalové strkají do brněnského orloje záchytné pasti na zachytávání kuliček. Využívají k tomu i sluneční brýle, klíče od auta či orgiami.
Ničí orloj záchytnými pastmi. Kvůli kuličkám, které prodávají až za 400 korun