Moravčík po utrápené výhře: Hrál jsem hrozně, pak mě povzbudil gól

/ROZHOVOR, ANKETA/ Bláznivý zápas pro celý český tým, stejně tak z osobního hlediska pro Michala Moravčíka. Vysoký zadák v první třetině tápal, ale v dalším průběhu ho nakopl gól a asistence. Obránce, který působí Plzni, tak notně pomohl k vítěznému obratu proti Švýcarům.

9.5.2018

Zleva Tomáš Hyka a Michal Moravčík z Česka se radují z druhého gólu.Foto: ČTK/ Ondřej Deml

Berete dva body po takovém vývoji?
Jsou pro nás zlaté. Měli jsme spoustu vyloučení, odehráli jsme půl zápasu ve čtyřech. To se na téhle úrovni trestá.

Z čeho vyplývá taková spousta vyloučení?
Rozhodčí pískají i takové drobné fauly, vidí je. Vesměs jsou to fauly hokejkou, dvakrát jsme měli čtyři minuty za vysokou hůl. Je třeba být v soubojích opatrnější.

Nejste občas trochu zmatení, co vlastně můžete a co už je faul?
Na to není čas myslet. Hrajete tak, jak jste se naučil a máte to vžité. Jsou to detaily, které nejdou změnit na tak krátkém turnaji. Někdy jsou ty fauly možná z přemíry snahy.

Jako první jste inkasovali, nepovedl se vám úvod druhé třetiny. Čím to je, že se stále opakují tyto problémy?
Rád bych vám to řekl, ale nevím. (usměje se)

V čem vám dělali Švýcaři problém?
Byli agresivní a brusliví. Z toho pak plynuly i fauly.

Bylo těžké udržet nervy?
Soupeř měl jeden ošklivý zákrok na Nečího. Jak je polámaný, tak jsem o něj měl trochu strach. Začalo se trochu jiskřit, ale třetí část už se dohrávala v klidu.

Užil jste si vstřelenou branku pořádně?
Potěšila mě. Pomohla nám ke snížení, jenže jsme zase hned zase dostali gól. Opět z přesilovky, kde jich dostáváme strašně moc. Pět na pět se soupeři vyrovnáme, ale ve čtyřech máme hrozné problémy.

Byl jste u inkasovaných branek, ale poté i u vstřelených. Trochu bláznivý zápas, že?
První třetina z mé strany byla absolutní hrůza, tu musím vypustit z hlavy. Nestálo to za nic, později jsem se dostal do pohody. Pomohl mi k tomu i vstřelený gól.

Vaši další střelu tečoval a proměnil v gól Dmitrij Jaškin. Ukazuje se, že v jednoduchosti je síla?
Určitě. Důležitý je tlak do brány, hráč na masce. Tak branky dneska padají. Jeden gól z dvaceti padá tak, že se to krásné vymíchá. Padají hlavně ty ošklivé z brankoviště, musíme se o ně pokoušet co nejvíc.

Autor: Michal Sedlák

Nahravá se anketa
Místo události:
9.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 300 Kč Všeobecné sestry se specializací VŠEOBECNÁ SESTRA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VŠEOBECNÁ SESTRA , - PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, nástup možný ihned, pracovní doba: po-ne 7:00-19:00, - Požadujeme: doložení dokladu o dokončeném studiu - obor všeobecná sestra, platná registrace, doložení dokladu o očkování proti hepatitidě B, zdravotní (potravinářský) průkaz, trestní bezúhonnost, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, znalost práce na PC, znalost ošetřovatelské práce a vedení ošetřovatelské dokumentace , Nabízíme: zázemí silné a stabilní příspěvkové organizace; práci s úvazkem 1; příjemné pracovní prostředí, odměňování dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platném znění v návaznosti na vnitřní platový předpis; příplatky za soboty, neděle, svátky, noční směny; po zapracování osobní příplatek; profesní růst; 5 týdnů dovolené; příspěvek na stravování ve vlastním stravovacím zařízení; příspěvky z FKSP na rekreaci, masáže, odměny k životním a pracovním jubileím, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky ve všední dny mezi 8:00-15:00 na čísle 702 124 833, kontaktní osoba: Horáková Šárka., e-mail:shorakova@ddhk.cz. Pracoviště: Domov u biřičky, K Biřičce, č.p. 1240, 500 08 Hradec Králové 8. Informace: Šárka Horáková, +420 702 124 833. Ostatní - INVESTUJ A VYDĚLÁVEJ 20 000 Kč Pasivní příjem Během jednoho roku jsem si přivydělal 160.000 Kč. Jak jsem to udělal? Jednoduše jsem zainvestoval a pak už jen sleduji jak moje investice rostou. Pokud mi nevěříte, podívejte se na moje webové stránky. Natočil jsem pro vás videa, kde vám vše ukážu a vysvětlím krok za krokem. Skvělý způsob jak si zajistit finační nezávislost. Gastronomie - Vedoucí kantýny 16 500 Kč Do naší restaurace ve společnosti Hyundai Nošovice hledáme novou vedoucí kantýny. Obchod - Obsluha pultů - Brno 115 Kč/h 113 Kč Hledáme šikovné a čistotné brigádníky na obsluhu pultů do supermarketu v Brně. Směny dle Vašich časových možností - obvykle 8 hodinové (ranní/odpolední). Vaším úkolem by byla obsluha zákazníků, doplňování zboží (saláty, sýry, ryby, atd.) a udržování čistoty pultů. Nástup možný IHNED.

Pavel Hoftych

Slováci dokážou zabudovat mladé hráče lépe než my, říká manažer Trnavy Hoftych

Patrizio Stronati
32

Můj největší zážitek v životě, řekl o reprezentaci baníkovec Stronati

Martin Růžička k páteční návštěvě v Třinci: Jágrovi jsme toho moc nepředvedli

Po zranění kolene v přípravě se třinecký snajpr Martin Růžička vrátil na led v pátečním utkání proti Plzni. Stihl jednu asistenci, Oceláři však prohráli 2:3.