Deset vteřin před koncem zápasu se Slovenskem se uvolnil na pravé straně hřiště a překonal Marka Čiliaka. V prodloužení však Nečas nešťastně zaškobrtnul o brankáře soupeře a narazil tvrdě do mantinelu. Rána se rozduněla na celou arénu, která snad poprvé za celý zápas ztichla. Mladý útočník chvíli ležel na ledě, avšak nakonec odešel po svých. 

Čeští hokejoví fanoušci na mistrovství světa v Dánsku.
Hokejová party? Atmosféru na MS zachraňují Češi a Slováci

"Po cestě do nemocnice mě začala bolet hlava, bál jsem se, že mám otřes mozku. Bylo to ale jen od krku," prohlásil forvard. 
V nemocnici se vyvrátilo podezření na otřes mozku a talent Komety dnes opět naskočil do tréninku. "Byl jsem to poprvé zkusit na ledě, ale ještě to není úplně ideální. Snad budu co nejrychleji fit, abych mohl naskočit. Zítra to ale asi ještě nebude," řekl Nečas. 

Proti Švédům naskočilo do hry jen jedenáct útočníků, přičemž na soupisku zbývají dopsat tři hráči. Trenéři však čekali na vývoj v NHL, kde možným posilám skončila sezona dnes v noci. Davidové Pastrňák a Krejčí z Bostonu a Tomáš Hertl ze San Jose jsou v hledáčku českých koučů. Kdo z nich bude moct nakonec jet, se zřejmě dozví večer, kdy se s nimi má spojit manažer týmu Jiří Fischer. 

Kapitán Radek Červenka (vlevo) přijíždí gratulovat Hronkovi k jeho trefě.
Nečekaná opora? První gól Hronka potěšil, ale přednost by dal bodům