Na letišti Václava Havla už bylo cítit, že z hráčů i trenérů spadl stres. Věnovali se rodinám, které jim přišly naproti, a rozdávali podpisy sběratelům kartiček.

Trenér Josef Jandač, pro něhož to byla poslední akce v národním týmu, protože odchází do ruského Magnitogorsku, prohlásil, že přes nepostup do semifinále český hokej ukázal, že v dlouhodobém horizontu má pořád dobré jméno.

„Je potřeba být trpělivý, hlavně se věnovat mladým a posunout hokej zpátky na vyšší level aspoň mezi čtyři nejlepší země světa. Věřím, že se to v příštích letech bude naklápět na naši stranu a bude to lepší a lepší,“ řekl Jandač.

Z jednotlivců vyzdvihl hlavně Tomáše Plekance. Kladeňák ani letos účast neodmítl a vzal dokonce slabší roli ve čtvrtém útoku. Tým u něj opět překonal ego a ukázal tak cestu mladým.

„Pro mě je Pleky srdcař. Nikdy neodmítl, jezdil na MS, byť pro něj prostředí nebylo vždy ideálně nakloněné. Na všechnu kritiku kašlal a byl tu pro národní tým,“ poděkoval Josef Jandač hráči, který hned po šampionátu jasně prohlásil, že tohle byla jeho poslední reprezentační akce.