Jediní, kdo se vydali do ústraní, jsou Rusové. Pohodlí hotelu Crowne Plaza vyměnili za jiný v centru, který je vzdálený přibližně osm kilometrů. Žádná velká štreka to samozřejmě není, ostatní jsou na tom ale rozhodně lépe.

„Je to super. Každý si dělá věci, jak je zvyklý,“ kvituje obránce Radko Gudas.

SETKÁNÍ S FANOUŠKY

Žádné týmové pochody do haly nebo z ní se ale nekonají. Někdo vychází s předstihem, jiný na poslední chvíli. Loni v Paříži vypadalo vše trochu jinak. „Tam to bylo jak vojenské cvičení. Z autobusu se šlo rovnou do hotelu, všude hlídky. V Kodani máme pohyb volnější,“ líbí se českému zadákovi. Blízkost ubytování s sebou přináší další zajímavou zkušenost. Hokejisté na cestě potkají spoustu příznivců, naproti hale je totiž taktéž fanzóna.

„Má to něco do sebe, takovou věc vidíte už jen málokde. Po zápase se Švédskem na nás fanoušci docela nalétli, ale pár fotek a podpisů nikomu neublíží,“ usmívá se sedmadvacetiletý Gudas, který bydlí na pokoji s kolegou z obranných řad Michalem Jordánem.

Kdo je s kým na pokoji

Kubalík    Horák
Nestrašil  Polášek
Hanzl      Francouz
Gudas     Jordán
Nečas     Chytil
Sklenička Moravčík
Hyka      Jaškin
Šulák     Hronek
Kousal    Kaut
Pyrochta Hrachovina
Šťastný   Faksa
Rittich     Musil
Řepík      Krejčík
Plekanec
Červenka
* zahrnuje i hráče, kteří z nominace vypadli

SERIÁLY A FOTBAL

Národní tým relaxuje různými způsoby, někdo využívá příjemného počasí na procházku, jiní zajdou na masáž k fyzioterapetům. Dvojice beků si dala nohy nahoru u českých programů. „Sledovali jsme fotbal nebo seriál Dva a půl chlapa,“ vypráví Gudas.

Pokoje jsou podle hokejistů ve skandinávském stylu, nikterak prostorné, ale pro pobyt v Kodani naprosto dostačující. „Stejně nejvíc využíváme postele. Jedinou židli máme na odkládání oblečení,“ popisuje soužití se spoluhráčem.

Žádné stížnosti nepřicházejí ani na kvalitu jídla. „Zatím dobrý. Člověk si moc vybírat nemůže. Mají těstoviny, rýži a kuřecí maso. Pro nás hokejisty klasika,“ popisuje jídelníček útočník Dominik Kubalík.

Dobrá pohoda a odlehčená atmosféra snad přispějí i k úspěšným výsledkům.