Jižní soused splnil svůj hlavní cíl, tedy udržet se v elitní skupině. Je tedy možné, že do zápasu půjde podobně jako Francie s trochu laxním přístupem. Realizační tým je však na pozoru. 

„Nemají co ztratit. Hrají poslední zápas na mistrovství. Musíme hrát dobře od začátku jako předchozí utkání,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Porazí Češi na MS Rakousko?
Češi nebudou mít s Rakouskem problém, soudí experti Deníku

Do střetnutí nezasáhne útočník Andrej Nestrašil, který si pochroumal rameno v duelu s Běloruskem. Při dnešním rozbruslení se chvíli projel na ledě, ale velmi rychle z něj zmizel. Turnaj pro něj bohužel skončil.

„Ještě nevím, jestli tady zůstanu do konce. Vím, že bych na tribuně trpěl. Panuje tu dobrá nálada, tak ji nechci klukům kazit,“ prohlásil smolař českého výběru. 

Podobně nepříjemný zákrok jako Nestrašil inkasoval proti Francii také mladík Filip Chytil, který by však v dnešní sestavě neměl chybět. 

„Vypadalo to taky zle. Mladší hráči možná ještě nemají takovou zkušenost s velkým hokejem, takže se občas takhle blbě sehnou u mantinelu. Jsme rádi, že Filip je v pohodě,“ prohlásil asistent Jaroslav Špaček. 

Brankář David Rittich podal při svém debutu na MS spolehlivý výkon.
Jednoduchá nula proti Francii? Rittich v bráně přemýšlel o steaku

Na soupisce proběhnou oproti včerejšímu duelu s Francií dvě změny. Mezi sedmi obránci se místo Adama Poláška objeví Michal Jordán. Pokračuje také pravidelné střídání brankářů, mezi třemi tyčemi tedy bude Pavel Francouz. Jeho nasazení však není předzvěstí, kdo z gólmanské dvojice dostane přednost i pro čtvrtfinále. 

„Zatím nevíme soupeře, což bude hrát velkou roli, kdo nakonec naskočí. Zatím bych to nechal otevřené,“ podotkl Špaček. 

Poslední utkání ve skupině proti Rakušanům startuje ve 20:15.

Čeští hokejisté se radují z vítězství nad Francií
Dva góly Pastrňáka a Horáka i bleskovka Nečase. Češi si pohráli s Francií