Herning je ke Kladnu přirovnáván i jako největší líheň hvězd v zemi. Ze středních Čech se do světa vydali Jágr, Plekanec, Voráček či Pavelec. Dáni vychovali ve svém "Kladně" pro NHL například gólmana Fredrika Andersena, který dělá jedničku v mecce hokeje Torontu, dále také útočníky Franse Nielsena či Olivera Bjorkstranda.

A samotná cesta? Lehce přes tři sta kilometrů dlouhá. Pokud tedy opět toužíte po přirovnání, něco jako z Prahy do Ostravy. Rozdíl je však v čase vynaloženém na přejezd. V Dánsku platí slíbené tři a půl hodiny, v Česku musíte vzývat paní štěstěnu, pokud chcete dojet bez nervů.

Malebnou krajinou s lesy, loukami a zemědělskými usedlostmi, i přes mosty spojující dánské ostrovy s pevninou, jsme úspěšně dojeli do Herningu.

Největší zdejší lákadla podle webových stránek šampionátu? Motokárová dráha, obří herna či klub vodních lyžařů. Zajímavý výběr…

Tak právě tady dnes budou Češi bojovat v klíčovém duelu se Spojenými státy. Ještě večer by je měla čekat zpáteční cesta do Kodaně. Uvidíme, zda na ní budou moci slavit.