Rodí se tak příjemné povzbuzení pro ofenzivu Česka. Mladší z dvojice prožil nejúspěšnější sezonu své krátké kariéry. Jeho lajna s Bergeronem a Marchandem patřila k nejlepším v NHL. V dresu Bruins si Pastrňák zapsal osmdesát bodů (35 gólů + 45 asistencí) v základní části a dalších dvacet (6+14) v play-off.

Dvaatřicetiletý Krejčí byl v úvodu sezony na marodce, ale poté se rozjel ke kvalitním výkonům, které gradovaly ve vyřazovacích bojích, kde patřil k tahounům. „Jde o špičkové hráče, kteří patří k nejlepším v NHL. Možná bude chvíli trvat, než si zvyknou na časový posun. Každopádně by nám měli pomoct v přesilovkách i hře pět na pět,“ těší se na posily útočník Michal Řepík.

Logická věc, která se nabízí, je útok s oběma Davidy. „Jsou na sebe zvyklí. Další kousek puzzle, která nás snad dovede k úspěchu,“ přeje si Řepík. 
Myšlenky na spolupráci hvězdných forvardů potvrdil také realizační tým. „Máme k nim vytipované dva hráče, vše se ještě bude řešit,“ vysvětluje jeden z asistentů trenéra Jiří Kalous.

Tento týden dokonce Jiří Fischer zkoušel na poslední chvíli změnit rozhodnutí Jakuba Voráčka za cílem vytvoření útoku z tria superstar. „Několikrát jsme spolu mluvili, ale nestál čtrnáct dní na ledě a nebylo to tak reálné,“ prohlašuje manažer.

Ve hře je také varianta, že by dvojice naskočila hned v den příletu do týmu. Tedy by se představila už ve večerním zápase proti Rusům. „Nechceme nic vylučovat, ale nepředpokládám, že by zasáhli do hry. 

Je však možné, že projeví přání nastoupit,“ spekuluje Kalous. Přestože je Krejčí o jedenáct let starší, půjde pro něj, stejně jako pro Pastrňáka, o třetí mistrovství světa. V roce 2012 byl u prozatím poslední české medaile (bronzové). Pomůže výběru k cennému kovu i tentokrát?