„Cítím se skvěle, doufám, že jsou ještě podobné zážitky přede mnou,“ řekl vítězný střelec.

Rusové třikrát dotahovali. Nejdřív Kanaďané odskočili do dvoubrankového vedení, které jim zajistila bomba beka Coltona Parayka a trefa Ryana Nugenta-Hopkinse. Rusové se vrátili do hry úspěšnou dorážkou Michejeva, poté se prosadil Barabanov.

Kanaďany šli znovu do vedení zásluhou posily z Nashvillu Kyla Turrise, kterého našel Schwartz nekrytého mezi kruhy. Na 3:3 srovnal tečí před brankářem Kuemperem Sergej Andronov.

A zase stejný scénář. Sedm minut před koncem základní hrací doby poslal svůj tým do vedení úspěšnou dorážkou Dubois. Ale o dvě minuty později na něj opět reagoval ruský tým, tentokrát Arťom Anisimov, který bekhendem z úhlu překvapil Kuempera.

Historie se opakovala. Minulý rok semifinále obou soupeřů rozhodl O´Reilly, tentokrát poslal Kanadu znovu rozhodl duel obou rivalů. V 65. minutě v přesilovce zužitkoval pas kapitána Connora McDavida. Rusové skončí poprvé od roku 2013 na šampionátu bez medaile. „Měli jsme vstřelit první branku. Všechno by se vyvíjelo pro nás snadněji. Bohužel moje vyloučení vše rozhodlo,“ dodal ruský forvard Kaprizov.

Rusko - Kanada 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Michejev (Anisimov, Zajcev), 38. Barabanov (Dadonov), 49. Andronov (Zajcev, Sošnikov), 55. Anisimov (Grigorenko, Zajcev) - 5. Parayko (McDavid, Eberle), 32. Nugent-Hopkins (McDavid, Parayko), 48. Turris (Schwartz), 53. Dubois (Jost), 65. O'Reilly (McDavid, Ekblad). Rozhodčí: Lemelin (Rak.), Rantala - Sormunen (oba Fin.), Oliver (USA). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. Diváci: 9017.

Rusko: Šesťorkin - Gavrikov, Kiselevič, Něstěrov, Zajcev, Jakovlev, Bereglazov, Chafizullin - Michejev, Andronov, Sošnikov - Gusev, Dacjuk, Kaprizov - Bučněvič, Anisimov, Grigorenko - Dadonov, Kablukov, Barabanov - Šalunov. Trenér: Ilja Vorobjov.
Kanada: Kuemper - Vlasic, Parayko, Ekblad, Edmundson, Murray, Nurse - Nugent-Hopkins, McDavid, Schenn - Turris, O'Reilly, Schwartz - Jost, Dubois, Bailey - Barzal, Horvat, Pageau - Eberle. Trenér: Bill Peters.