Máte za sebou tři zápasy s plným počtem bodů. Cítíte, že je tým opravdu silný?
Určitě. Proti Francii jsme možná neměli úplně nejlepší den, ale uhráli jsme další tři body a můžeme se posunout dál.

Užíváte si spolupráci s Rakellem a Janmarkem v jedné formaci?
Je to zábava. Skvěle vedou puk, dobře bruslí. Jako centr se je snažím podpořit co nejvíce a zatím se daří.

V Herningu září lajna kolem Sebastiana Aha. Zaznamenal jste jejich výkony?
Slyšel jsem, že hrají dobře, ale není to věc, na kterou bychom se chtěli soustředit. Máme svoje zápasy a hledíme jen k příštímu soupeři.

Váš tým patří k nejmladším na šampionátu, není v něm ani jeden třicátník. Přesto hrajete jak parta zkušených mazáků. Čím to je?
Spousta kluků má za sebou už spoustu velkých zápasů za národní tým nebo v NHL, takže mají spoustu zkušeností. Ukazuje se to i na klubové úrovni, kde patříme k nejlepším.

Obhajujete titul z loňska. Je to jediná věc, na kterou myslíte?
Teď myslíme hlavně na odpočinek a musíme se soustředit na další zápas. (usmívá se) Samozřejmě chceme turnaj vyhrát, ale je třeba udělat ještě několik kroků. Musíme si být jistí, že každý provedeme správně a nic neuspěcháme.

S Rangers jste prožil těžkou sezonu. Je pro vás šampionát náplastí na nepovedený ročník?
Šampionát nezmění nic na sezoně v NHL, ale určitě doufám, že se nám povede lépe než s Rangers. Je čest hrát za národní tým, pro Švédy to znamená hodně. Nebyl jsem zraněný, nic nestálo v cestě, abych přijel.

Budoucnost klubu by však mohla být růžová. Mezi mladíky jsou například Lias Andersson či Filip Chytil. Co k nim můžete říct?
Jsou to velmi dobří hráči, ale nesmí se s nimi nic uspěchat. Jsou talentovaní a jako organizace jim musíme pomoct, aby byli co nejlepší. Pro budoucnost Rangers je vzrušující mít takové hráče.

Nejsložitější duel pro vás zatím byl ten s Českem. Jak vnímáte tohoto soupeře?
Hráli velmi dobře. Pustili jsme je až moc do hry v průběhu zápasu. Měli težký zápas den předtím, ale ukázali, že jsou soutěživý tým. Bojovali až do konce, nevzdali se. Bude zajímavé sledovat, jak si dále povedou.

Velkým tématem šampionátu je led. Co říkáte na jeho kvalitu?
Pořadatelé dělají, co můžou. Snaží se, aby byl nejlepší, jak je to možné. V tuhle chvíli není podle našich představ, ale všechny týmy jsou na tom stejně, nemůžeme si na nic stěžovat.

Při rozcvičce si rád střihnete fotbal. Hrával jste ho už jako malý?
Když jsem vyrůstal, hrál jsem fotbal, tenis a další sporty, abych se zabavil. Pomůže to vyvinout atletičnost. Je to dobrá rada pro děti, aby vyzkoušely všechny možné sporty.

Jste velký fanoušek fotbalu?
Ano, jsem mám rád Manchester United. Letos to nebyla úplně úspěšná sezona, ale snad bude lépe. (usmívá se)

Předpokládám, že jako Švéd máte nejoblíbenějšího hráče Zlatana Ibrahimoviče…
Ze Švédů rozhodně, ale mám i další fotbalisty, které rád sleduji. Především právě v Manchesteru.

Na šampionátu je hodně vašich fanoušků. Cítíte se tu jako doma?
Je to úžasné. Znamená to pro nás hodně, fanoušci žijí turnajem, hodně se u nás už před mistrovstvím řešily vstupenky. Pro lidi je to taková malá dovolená, užívají si to. A my samozřejmě taky, že před nimi můžeme hrát. Je ohromné, jak nás zatím podporují.

Dorazil i někdo z vaší rodiny či přátel?
Byli tady na první dva zápasy. Je zábava před nimi hrát. Cestování je jednodušší, ze Stockholmu je to sem blíže než do New Yorku. (směje se) Jsem rád, že tu byli.