V neděli tato trojice oslavila titul. Nečas zatím bojuje s nemocí, ale už ve středu se hlásí Krejčík a Zohorna na letišti v Praze. „Den po finále jsem dostal zprávu. Oslavy už nebyly takové, utrhl jsem se. Kdybych pil tři dny v kuse, nebude to ideální,“ smál se zkušený reprezentant Krejčík.

Šestadvacetiletý bek usiluje už o čtvrté mistrovství světa. Kdežto kometa z Komety Nečas může poprvé své schopnosti prokázat i na seniorském mezinárodním poli. „Reprezentovat a zahrát si na nejvyšší úrovni je pro každého velká motivace,“ řekl Nečas po finále.

Ovšem závěrečný pátý duel finálové série extraligy, který Brňané v Třinci vyhráli 4:1 a stejným poměrem zvládli sérii, dohrával s horečkou. Den před utkáním toho kvůli bolesti v krku příliš nenaspal. „Bere antibiotika, nejspíš se k nám zatím nepřipojí. Chtěli jsme ho vidět jako ostatní mladé kluky. Kdykoli pozvánku obdržel, bohužel měl smůlu, že se něco stalo. Uvidíme,“ sdělil Jandač.

Povolání Krejčíka a Nečase vědělo v pondělí večer. Na zprávu o Zohornovi se čekalo den. „Původně mi mezi nominovanými z finále chyběl. Odehrál velmi dobrý rok, byl tahoun a nejlepší střelec play-off,“ povídal bývalý reprezentační útočník Roman Meluzín.

Zohornu uvidí třeba už při Švédských hokejových hrách, které startují ve čtvrtek. „Hynek je výborný bruslař, může hrát i oslabení. Chodí na přesilovky a dává v nich góly. Obdobně se uplatní i v reprezentaci,“ věřil asistent staršího dorostu Komety Meluzín.

Tři reprezentanti z Komety
JAKUB KREJČÍK
Základní část extraligy: 52 utkání – 35 bodů (8 gólů + 27 asistencí), play-off: 14, 8 (0+8)
Reprezentace: Ofenzivní bek už startoval s národním týmem na třech šampionátech v letech 2012, 2015 a 2017. Před šesti lety ze Švédska a Finska si dovezl bronz. V reprezentaci odehrál dosud 68 utkání.

MARTIN NEČAS
Základní část: 24 – 17 (9+8), play-off: 14, 9 (4+5)
Juniorskými reprezentacemi protřelý. Nastoupil v nich k 61 duelům. Teď dostane rychlý a technický forvard šanci na mezinárodní akci, pokud se tedy uzdraví.

HYNEK ZOHORNA
Základní část: 51 – 22 (9+13), play-off: 14, 14 (8+6)
V sedmadvaceti letech už dozrál pro národní tým. Byl nejlepší střelec play-off. Na jaře 2016 se před šampionátem v Moskvě zapojil do přípravy, ale žádné utkání neodehrál.