Stane se tak i přesto, že asijskému celku patří v aktuálním světovém žebříčku až dvaatřicáté místo. Společně s Čínou má jisté místo na olympijských hrách Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, ČR, USA, Německo a Švýcarsko.

Napodobila se tak situace z minulé olympiády, na kterou se zase automaticky bez nutnosti kvalifikace dostala domácí Korea. Slováci budou muset absolvovat boje, v nichž se utká celkem 37 reprezentačních výběrů. Bude se hrát ve čtyřech fázích, přičemž první z nich započne v listopadu v Lucembursku a Hongkongu. Finálové turnaje jsou na programu na konci srpna příštího roku.

Už teď je jisté, že jeden z nich se bude konat právě na Slovensku. Domácí hokejisté se v něm střetnou s Běloruskem, Rakouskem a třetím nasazeným týmem z kvalifikace. Na dalších dvou turnajích změří síly Lotyšsko, Francie, Itálie a druhý celek z kvalifikace, respektive Norsko, Dánsko, Korea a nejlepší tým z kvalifikačních soubojů.

Postoupit se nepodařilo

Slováci na letošním mistrovství světa na domácí půdě sice dobře začali, když přehráli USA, pak ale dvakrát přišli o bodový zisk v samotném závěru a nakonec nepostoupili ze základní skupiny do čtvrtfinále.

Mistrovství světa v hokeji 2019.