Na právě probíhající mistrovství světa se Hanáci vypravili ve speciálních dresech, kterými vzdávají hold českým i slovenským hokejovým legendám.

„Nad kostýmy se dlouho přemýšlelo. Bylo dost těžké něco vymyslet, protože převlékat se za baču nebo za Jánošíka by nebylo nic originálního,“ vysvětloval Robert Stejskal.

Jeho kamarád Roman Pěrůžek pak ale dostal ideální nápad – připomenout hokejové legendy zemí z obou břehů řeky Moravy. „Je nás pět, tak si každý vybral jednoho českého a slovenského hokejistu,“ prozradil Stejskal.

Reakce jsou fantastické

Po Bratislavě se tak procházeli muži v dresech s podobiznami Jiřího Holečka, Ivana Hlinky, Jiřího Holíka nebo Vladimíra Martince. Z legend pořadatelské země nechybí Jozef Golonka, Peter Šťastný a Vladimír Dzurilla.

„Nezapomnělo se ani na české trio Rachůnek, Vašíček, Marek a ze slovenské strany na Pavola Demitru, kteří tragicky zahynuli při pádu letadla,“ řekl Stejskal.

„Příprava dresů byla náročná. Celkem nám to zabralo tři měsíce. Kostýmy teprve před pár dny dorazily od švadlenky, musí být totiž vyladěny do posledního detailu,“ usmál se Stejskal.

A výsledek stojí za to. Pětice fanoušků se ihned po příjezdu do Bratislavy stala atrakcí.

„Reakce jsou fantastické. Každý to chválí a je vidět, že fanoušci hokejové legendy poznávají. Dokonce za námi přišel i jeden Švéd a nějaké hráče rozpoznal. Focení s fanoušky už k našim převlekům zkrátka patří, jsme rádi, že se s námi fotí. Zabírají nás nejen místní televizní štáby,“ řekl Stejskal.

Atmosféra na husí kůži

Parta ve složení Roman Pěrůžek, David Foretník, Pavel Lorenc, Luděk Tichý a Robert Stejskal si užila úvodní dvě výhry českého týmu nad Švédskem a Norskem. V pondělí pak viděla prohru s Ruskem a už nedočkavě vyhlíží čtvrteční zápas s Lotyšskem.

„Vstupenky máme na všechny naše zápasy. Atmosféra je úžasná. Když začne fandit deset tisíc lidí, i nám nabíhá husí kůže,“ hlásil Stejskal, který má s čím porovnávat. Na šampionáty už totiž jezdí přes deset let.

„Abych řekl pravdu, víc si ceníme šampionátů mimo Českou republiku a Slovensko. Bratislava je sjízdná autem nebo vlakem za pár hodin, tak tam jede každý. Ale letět například do Moskvy, Kodaně nebo Paříže se nikomu nechce. Tam jedou opravdoví skalní fanoušci, kteří si dají tu práci, vynaloží nějaké úsilí a cestují tisíce kilometrů. Paradoxní je, že v těchto vzdálenějších dějištích předchozích mistrovství byly lístky na naše zápasy o třetinu levnější než v Bratislavě,“ konstatoval Stejskal a přidal zajímavost, že ceny vstupenek od překupníků se před zápasem s Ruskem vyšplhaly až na 200 eur.

Téměř domácí prostředí by ale mohlo českým hokejistům dopomoci k zisku vytoužených medailí.

„Vítězství nad Švédskem bylo úžasné a důležité, výhra nad Norském byla povinná. A prohra s Ruskem? Škoda neproměněných šancí, mohlo to dopadnou jinak. Ale pořád doufáme, že urveme po sedmi letech nějaké medaile,“ dodal Robert Stejskal.

Fandíte? Pošlete selfie a staňte se součástí obsáhlé fanouškovské galerie
Jste také hokejový fanoušek? Pošlete nám selfie, jak fandíte českým reprezentantům. A nemusíte být přímo na Slovensku. Fandit se dá odkudkoliv! Fotky se stručným popiskem nám zasílejte na adresu webeditori.centrala@vlmedia.cz.

close Mistrovství světa v hokeji 2019. info Zdroj: Deník zoom_in