Prostřednictvím Facebooku Jágr poprvé od loňského října oslovil „hokejovou rodinu“, tedy více než 700 tisíc fanoušků, kteří ho právě zde sledují. Mistrovství světa je podle něj totiž jedinečná příležitost, jak stránku oživit.

A právě na světový šampionát zavzpomínal. Konkrétně na ten v roce 2011, kde právě na švédské reprezentaci Češi ztroskotali v semifinále. „ Ano Švédi , kteří nás v 2011 tady v Bratislavě jako jediný mužstvo porazili. Tenkrát jsem si myslel, že na 100% budeme mít zlato. Bohužel,“ posteskl si.

I Jágr byl tenkrát u toho, když Češi prohráli 2:5. Alespoň částečnou náplastí pro tým vedený Aloisem Hadamczikem byla výhra 7:4 nad Rusy v zápase o bronz, Švédi ve finálovém klání padli v severském derby 1:6 s Finskem.

Pak už se Jágr zaměřil na současnost a začínající mistrovství světa. „A co dneska? Těšíte se? Já ano. A jsem zvědavý, jak to zvládneme,“ nemůže se dočkat. A přiznal i, na koho se nejvíce těší. „Těším se na kladeňáky, Vránu, Paláta a hlavně na Jaškina. Ten se mi při turnaji v Brně moc líbil. Asi proto, že hraje podobný styl jako já,“ zdůvodnil svou volbu.