Jakub Voráček byl u porodu osobně účasten. Odskočil si k němu z nedaleké Bratislavy, kde aktuálně hraje za český národní mančaft zápasy základní skupiny Mistrovství světa v ledním hokeji. Událost okomentoval na svém facebookovém profilu.

Mistrovství světa v Bratislavě - skupina B - Česko v bílém proti Rusku v červeném
Znovu do akce. Po ruské facce jdou Češi na nepříjemné Lotyše

„Dneska brzy ráno se narodil náš syn Matěj, váží skoro 4 kila a měří přes 50 cm, takže výborná základna! Je nádhernej! Markétka všechno perfektně zvládla a je v pořádku. Jsem na ní opravdu moc pyšnej. Oba jsme moc šťastní, děkujeme předem za gratulace a zároveň respektování našeho soukromí. Já se opět brzy připojím k našemu týmu a budu pokračovat v zápasech v rámci MS 2019 v Bratislavě. Mějte se krásně Váš Voras 93,“ napsal Jakub Voráček.

Matěj je jeho druhým synem, přičemž toho prvního – Jakuba, má ze svého předchozího vztahu. Maminka Matěje, Markéta, pracuje v Uherskohradišťské nemocnici jako zdravotní sestra. Jakub Voráček je od 1. července 2011 hráčem amerického hokejového týmu NHL Philadelfia Flyers.

Hokejová rodina se rozrůstá

V červenci roku 2015 prodloužil s Philadelphií smlouvu na dalších osm let, za které získá celkem 66 milionů dolarů, což z něj dělá jednoho z deseti nejlépe vydělávajících hokejistů v NHL.

Matěj ale není prvním dítětem, které se v průběhu letošního hokejového šampionátu na Slovensku některému z českých reprezentantů narodilo. Tím se po úspěšném zápase se Švédy stal v pátek 10. května Damián, jenž se narodil manželce brankáře Patrika Bartošáka.

„Je krásný a hlavně zdravý. Maminka byla šampion a zvládla to bravurně. Konečně jsme rodina,“ vyznal se novopečený brankářský tatínek, který prozradil i míry svého syna. Ten měl při narození 51 centimetrů a téměř 3,5 kilogramu.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Brankář hokejistů České republiky Patrik Bartošák
Bylo to náročné, ale za nic na světě bych neměnil, říká gólman Bartošák