Sluší se dodat, že šance Česka na úspěch peoti „javorovým listům“ je výrazně vyšší než před čtyřmi lety. Zatímco do české metropole dorazily z kolébky hokeje superhvězdy jako Sidney Crosby, Claude Giroux, Tyler Seguin či Brent Burns, letos je kanadská soupiska výrazně dietnější.

Kanada slaví čtvrtfinálovou branku do sítě Švýcarska
Mistři posledních minut. Kanaďané umějí udeřit i v závěru utkání

Na druhou stranu Kanada je hokejová velmoc v jakémkoli složení. „Je to špička, jsou na tom dobře bruslařsky i technicky. Jsou tam i hvězdy, ale já myslím, že hrát se dá s každým. Musíme být disciplinovaní a vydržet v nějakém tempu,“ řekl trenér Říha po čtvrtfinálovém vítězství nad Němci.

Odpočinkový pátek

InfografikaZdroj: DeníkJeho svěřenci po většinu klíčového mače turnaje herně příliš nezářili, ošemetnou bitvu ale nakonec zvládli. Včera proto měli v Bratislavě klidnější den. Na ledě se sklouzla jen šestice hráčů, další dali přednost posilovně a regeneraci. Za většinou českých hokejistů navíc dorazily rodiny a odpoledne tak trávili se svými nejbližšími.

Bratislava 23.5.2019 - Mistrovství světa v Bratislavě - čtvrtfinále Česko Německo
Hokejová MS čeká radikální změna. Bude se hrát na užším kluzišti

Odpočinek byl potřeba, protože dnes večer to bude pořádná jízda. Kanaďané sice ve čtvrtfinále proti Švýcarům nepředvedli žádný velkolepý válec, v rozhodujících chvilkách ale prokázali chladnou hlavu a hlad po vítězství. Češi budou muset oproti zápasu s Německem ještě výrazně přidat.

Silný soupeř

„Je super být po několika letech zase v semifinále, Česko si to zaslouží. Nesmíme být ale v euforii, že jsme postoupili přes Německo. Musíme se dál soustředit, chceme pokračovat do finále,“ hlásí brankář Patrik Bartošák.

A takto fantasticky fandíte hokejistům při MS v Bratislavě vy: 

Podobně mluví i jeho spoluhráči. „O víkendu musíme být lepší,“ burcoval po čtvrtfinálové výhře ostřílený útočník Jan Kovář. Podcenění tak zvučného soupeře, jakým je Kanada, podle něj rozhodně nehrozí. „Je to velmi silný tým plný skvělých hráčů,“ zdůraznil.

Oproti nervóznímu čtvrtečnímu zápasu teď z českých hráčů může opadnout tlak. Ale pozor medaile je sice blízko, ale ne v kapse.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Hokejový zápas Česko versus Kanada
Šance proti Kanadě: data mluví jasně, oslabení by mohla být českou zkázou