Dvakrát v zápase vedli a byli od postupu do semifinále velmi blízko, jenže to nestačilo. Hráči s helvetským křížem na hrudi prohráli s kanadským výběrem, který se tak popáté v řadě vítězně probojoval ze čtvrtfinále dál.

Rozhodl čas 59:59 tedy moment, kdy Kanada už skórovala na tomto turnaji v duelu se Slovenskem. Tentokrát to ale bylo větší drama a rozhodčí dlouho zkoumali situaci u videa. Nakonec byl gól uznán a utkání šlo do prodloužení.

V něm ukázali kanadští hráči větší zkušenosti a v 66. minutě rozhodl Mark Stone. Švýcarsko tak jede domů a Kanada si zahraje o medaile.

Kanada - Švýcarsko 3:2 po prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Mark Stone (Fabbro, Dubois), 60. Severson (Mark Stone), 66. Mark Stone (Dubois, Theodore) – 19. Andrighetto (Diaz, Fiala), 40. Hischier(Martschini, Niederreiter). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Rantala - Sormunen (oba Fin.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 6157.

Kanada: M. Murray (Hart) – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore (A), Fabbro, P. Myers – Marchessault, Dubois (A), Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann (C), Turris, Jost – Bertuzzi, Henrique, D. Strome– Joseph.

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Josi (A), Diaz (C), Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, Rod – Niederreiter, Hischier, Fiala – Hofmann, Haas, Andrighetto – Scherwey, Kurashev, Martschini – Praplan, S. Moser (A), Bertschy – Ambühl.

Mistrovství světa v hokeji 2019.