Jak si zatím užíváte šampionát?

Doposud je tu všechno parádní tak, jak by mělo. Odehráli jsme dva náročné zápasy ve třech dnech, ale zvládli jsme je, což je pro nás nejdůležitější. Nyní se soustředíme na nadcházející klíčové duely.

Švédsko přivezlo na šampionát velmi silný tým, že?

Ano, to je pravda. Máme velkou sílu. Dorazila spousta hráčů z NHL. Celý tým se odráží už od gólmana, kde máme fantastického Henrika Lundqvista, o kterém netřeba víc mluvit. Všichni vědí, jaký je to gólman. V obraně jsou parádní beci, kteří skvěle brání, jsou dobří na puku a umí vhodně doplnit ofenzivu, od čeho se odvíjí naše útočná síla. Vepředu disponujeme několika až extrémně šikovnými kluky. Je velká zábava zahrát si s touhle partou. Nicméně se musíme postupně neustále zlepšovat.

Michael Frolík v dresu národního týmu
Frolík před Švýcary: Dobrý test! Prohlašují, že jsou lepší než my

Hned v prvním zápase na mistrovství jste prohráli s Českem. Bylo to pro vás dobré varování?

Po zápase si kluci rozebrali, co se stalo a bylo důležité, abychom se od toho odrazili. Nicméně jsme na mistrovství světa, tady je spousta silných týmů a Česko k nim patří. Žádný zápas není lehký, i když se to tak může zdát. Ano, vyhráli jsme dva poslední šampionáty, ale pořád je důležité zůstat pokorný a soustředit se na sto procent na další utkání.

 A takto fantasticky fandíte hokejistům při MS v Bratislavě vy:

Šlape nyní švédský tým, jak má?

Úvodní nezdar s Čechy nás nakopl a od té doby jen vyhráváme. Navíc se nám daří střílet hodně branek. Tohle všechno je super a zvedá sebevědomí, které je vždy důležité. Musíme jít zápas od zápasu. Jména na papíře automaticky neznamenají, že budeme jenom vyhrávat. Mohli jste vidět, jak jsme se nadřeli na vítězství proti Švýcarsku, což je nepříjemný soupeř. Musíme hrát pořád tvrdě a v tempu. Tohle je nám vlastní.

V čem vidíte největší sílu Švédska?

Asi v tom, že všichni v týmu chápeme systém hry, který máme nastavený, a poctivě ho dodržujeme. Do toho máme několik šikovných kluků, kteří nám dodají vždy něco navíc. Takové věci pak rozhodují v klíčových momentech. Také máme skvělé bruslaře vzadu, takže pro soupeře bývá mnohdy velmi obtížné se proti nám prosadit. Vždy se nám daří poskládat ideální tým, který si sedne, a vytváříme si mezi sebou dobrou chemii.

Nejpopulárnější čeští hokejoví reprezentanti dle sociálních sítí
Bez sociální sítě to (ne)jde. Voráček by mohl školit, zato Řepík je nepolíbený

Jak moc velká motivace je vyhrát třetí mistrovství světa v řadě?

Tohle je absolutně největší motivace. Celá země od nás čeká jen zlato a zkompletování hattricku. Proto tu všichni jsme. Máme jediný cíl, a to je vyhrát.

Je na vás kvůli velkým očekáváním větší tlak?

Asi ano. Víte, na nás je vždy velký tlak, ale to je dobře, protože naše země hokej prožívá. V reprezentaci máme spoustu skvělý hráčů, což už samo o sobě vytváří jen ty nejvyšší očekávání. Jenže největší tlak si na sebe vytváří každý sám, podle toho, jak si ho v hlavě připustí. 

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Hokejový Fantomas Vasil Simkovič.
Nejslavnější fanoušek. Už jsem byl pozván i za hráči na hotel, říká Fantomas