Italská obrana je jako ementál, vždyť během čtyři zápasů šlo na brankáře Bernarda a de Filippa Roiu už 223 střel.  Úvodní zápas se Švýcarskem chytal Bernard. Musel čelit 61 pokusům, Italové padli 0:9. 

Proti Švédům si zachytal de Filippo Roia - 58 střel, debakl 0:8. Lotyšům čelil opět Bernard. Skvěle. Šlo na něj dohromady 64 střel. Chytal famózně, překonaný byl jen dvakrát. Třetí gól dalo Lotyšsko do prázdné klece při power play Italů. 

Čtyřicet pokusů

Poslední zápas odehráli zástupci jihoevropské zěmě proti Rusku. Do branky se postavil Bernard, ale po pěti gólech se na začátku druhé periody z branky poroučel. Jeho kolega de Filippo Roia nebyl o moc úspěšnější, "sborná" dala dalších pět branek a vyhrála 10:0. Na deset branek potřebovala celkem 40 pokusů. 

Kdo nastoupí proti České republice? Čísla i forma hovoří pro Bernarda. Otázkou ale zůstává, jestli ho trenér Clayton Beddoes nebude šetřit na pro Italy mnohem důležitější zápasy s Norskem a především s Rakouskem. 

Andreas Bernard (3 zápasy, 140 minut, 16 obdržených branek, průměr 6,86 gólů na zápas, úspěšnost zásahů 88.80 %) - 28letý rodák z Bolzana chytá nejvyšší finskou soutěž za Ässät Pori. Ve Finsku působí už od roku 2010, postupně vystřídal týmy SaiPa, RoKi, Jukurit a KooKooo. 

Marco de Filipppo Roia (2 zápas, 99 minut,  13 obdržených branek, průměr 7.82 gólů na zápas, úspěšnost zásahů 83.54 %) - 28letý brankář vyrůstal v Cortině. Neúspěšně se zkoušel prosadit v zámoří, odkud se vrátil zpět do Cortiny, za kterou chytá Alpskou hokejovou ligu. Na světovém šampionátu je poprvé. 

Mistrovství světa v hokeji 2019.