Osmadvacetiletý Zohorna prožije premiéru na světovém šampionátu. "Bude ve čtvrté lajně na křídle," řekl novinářům k jeho zařazení do sestavy asistent trenéra Robert Reichel po dnešním rozbruslení.

Zohorna, jenž v sezoně hájil barvy finského celku Pelicans Lahti, doplní Michala Řepíka a svého staršího bratra Tomáše, s nímž se od nové sezony sejde v Chabarovsku. Řepík se Zohornou odehráli už páteční vítězné utkání proti Švédsku (5:2).

Narození syna

Po cestě k porodu do téměř 300 kilometrů vzdálené Ostravy za partnerkou Dominikou si radostné chvíle se synem Damianem užíval jen krátce jeden z hrdinů pátečního duelu brankář Patrik Bartošák.

"Brzy už by měl být zpátky. Byla to rychlá akce, ale my jsme to věděli dopředu. Pokud by to narušilo zápas, tak tady zůstává. Když to šlo mimo zápas, měl dovoleno odjet. Myslím, že jsme to zvládli bravurně. Náš masér Filip Ondráček jel s ním, aby neřídil. Vše proběhlo tak, jak mělo, Patrik se během odpoledne vrátí," nastínil Reichel.

Zda ho ale trenéři po probdělé noci nechají mezi tyčemi proti dalšímu severskému sokovi, neprozradil. "Neřeknu vám, kdo bude chytat. Gólmani to ale ví," řekl Reichel.

Další posila z NHL


Faksa jakožto toužebně očekávaný centr měl dorazit již dnes dopoledne. Pokud by se tak stalo, trenér Miloš Říha plánoval jeho okamžité zařazení do sestavy. "Radek určitě dneska nedorazí. Všechno vypadá na zítřek. Pak uvidíme, co dál. Byly nějaké komplikace s letem a s letenkami, ale vyřešilo se to," ujistil Reichel.

Dobrovolného rozbruslení se zúčastnilo 11 hráčů a brankář Šimon Hrubec. Únava s úspěšným výsledkem odchází rychleji. "Vždy je to jednodušší, když se vyhraje. Věřím, že kluci budou připraveni na dnešní těžký zápas a budou hrát to, co po nich jako realizační tým budeme chtít, že to splní na 100 procent," uvedl Reichel k souboji s Nory.

Ti na úvod prohráli 2:5 s Ruskem, když se prosadili až za stavu 0:5. S Nory hráli čeští hokejisté na MS na den přesně před dvěma lety - v Paříži rozhodl až v 62. minutě jediným gólem celého zápasu útočník Jan Kovář.

"Co já si pamatuju, tak Norové byli jako soupeř vždycky nepříjemní. Zažil jsem to jako hráč, je to těžký soupeř. Kluci na to budou připravení, ale když budeme dělat věci, co chceme a které jsme dělali včera, tak věřím, že máme sílu na to je porazit," prohlásil Reichel.

Pravděpodobná sestava ČR: Hrubec - Hronek, Kolář, Gudas, D. Sklenička, Rutta, Moravčík, D. Musil - J. Voráček, Simon, Frolík - Jaškin, Chytil, Palát - J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík - H. Zohorna, Řepík, T. Zohorna.