Výsledek? Žízeň se hokejovým příznivcům během MS prodraží. Nejen přímo na zimácích, ale i v blízkých podnicích ceny piva a občerstvení vystřelily strmě vzhůru. To samé platí o houfu stánků nejrůznějších podnikavců, které kolem stadionů vyrašily jako houby po dešti.

Mistrovství světa v Bratislavě - skupina B - Česko v bílém proti Rusku v červeném
Znovu do akce. Po ruské facce jdou Češi na nepříjemné Lotyše

Na stadionu Ondreje Nepely, kde hrají čeští hokejisté, stejně jako v košické Steel Aréně dají fanoušci za půllitr piva 4 eura, tedy přes sto korun. Kdo by zatoužil udělat si pevný základ pro pozápasovou alkoholovou smršť, dá za opečenou klobásu v přepočtu 116 korun, za spišské párky s chlebem 90 korun.

V hospodách v okolí to není o moc lepší. Ve většině z nich je pivo o dost dražší než obvykle. „Museli jsme ceny přizpůsobit provozům nacházejícím se přímo na stadionu,“ řekl pro Bratislavské noviny majitel Café Marcus, útulného podniku, který si mezi českými návštěvníky získal značnou oblibou už při MS před osmi lety.

Poměrně drahé město

Slovenská metropole je beztak poměrně drahé město, v průběhu šampionátu se ale ceny piva v běžných putyčkách vyšroubovaly i na šest eur za půllitr. V Košicích to není jiné: server hokej.sk upozornil třeba na Bostonia Caffe s pivem za 155 korun.

Popis fotky: Pavel Francouz a Šimon Hrubec - Mistrovství světa v hokeji, trénink české reprezentace 15. května 2019 v Bratislavě. Brankáři Pavel Francouz (vlevo) a Šimon Hrubec.<body xmlns="http://newsml.ctk.cz/ns/ctkxhtml.xsd"><p>    Bratislava - Brankář
Brankář Pavel Francouz: Jsem natěšený, ale Patrik se Šimonem chytají dobře

Jsou však i výjimky. „Ať bohatnou jiní, my jsme ceny nezměnili. Nebudeme přece vydělávat na našich, na štam-gastech, kteří k nám chodí pravidelně,“ citoval hokej.sk Editu Linhartovou, provozovatelku Hostince u Editky jen sto metrů od Steel Arény.

Paní Edita se rozhodla pro jinou cenovou politiku. Slováci (a Češi) mají pivo za jedno euro, cizinci za dvě. Je jasné, že třeba takoví Finové, jejichž neuhasitelná žízeň je proslulá, si v porovnání se svou vlastí připadají jako v pivním ráji. „Nad cenami vůbec nepřemýšlejí, atmosféra je vynikající,“ pochvaluje si hospodská.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Skupina fanoušků z Olomouce a okolí vyrazila na hokejové MS na Slovensku ve speciálních dresech.
Fans z Olomoucka jsou atrakcí hokejového MS. Díky unikátním dresům