Jako už tradičně se světová hokejová špička sejde v květnu, Bratislavu a Košice ale nahradí Curych a Lausanne. Tam dokonce k této příležitosti postavili zbrusu novou arénu. Curyšské zápasy přivítá pro změnu hala s kapacitou přes jedenáct tisíc lidí. Nebude se tak opakovat situace, kdy mezi oběma dějišti mistrovství světa byla více než čtyřsetkilometrová vzdálenost, ve Švýcarsku se toto číslo zkrátí zhruba na polovinu. 

Švýcaři původně podali kandidaturu už na letošní mistrovství světa, posléze ji ale stáhlo a pořadatelství této zemi připadlo právě na příští rok. Další roky uvidí nejlepší světové hokejisty společně Bělorusko a Lotyšsko, Finsko, Rusko, Česká republika a v roce 2025 Švédsko s Dánskem.

Zpět ale do Švýcarska. Tam totiž už oznámili i ceny vstupenek na jednotlivá utkání. Ty budou začínat na devatenácti švýcarských francích, tedy zhruba 440 korunách. Nejdráž se na základní skupinu podíváte za více než čtyři tisíce. Ceny na vyřazovací boje jsou pak pochopitelně ještě vyšší. Budou se pohybovat zhruba od jedenácti set do devíti tisíc korun.

Mistrovství světa v hokeji 2019.