Těm nejsledovanějším, tedy kanadskému bodování, zatím vládne švédský útočník William Nylander. Stále teprve třiadvacetiletý hráč Toronta Maple Leafs nasbíral v sedmi zápasech sedmnáct bodů, když připravil svým spoluhráčům dvanáct branek a pět dokázal sám vstřelit.

Takhle fantasticky fandíte Čechům při MS v Bratislavě vy:

Hned za ním už ale nalezneme české zástupce. O druhé místo se s Rusem Nikitou Kučerovem dělí patnáctibodový Jakub Voráček, jenž má na kontě tři góly a dvanáct přihrávek. Jen o jeden kanadský bod méně pak má Michael Frolík (7+7). V elitní desítce najdeme ještě další tři české hokejisty, Dominiky Simona a Kubalíka a Filipa Hronka. Až za nimi je například americká hvězda Patrick Kane. 

Jakub Voráček a Ondřej Palát na tréninku na MS
Jakub Voráček po divočině se Švýcary: Takhle bláznivý zápas nepamatuju

Kanadské bodování po základní části:

William Nylander Švédsko 17 (5+12)
Nikita Kučerov Rusko 15 (6+9)
Jakub Voráček Česká republika 15 (3+12)


Střelecká tabulka nemá jednoho, ale hned tři lídry. A jeden z nich je z České republiky. Vedle Rusa Jevgenije Dadonova a kanadského útočníka Anthonyho Manthy je totiž doposud nejúspěšnějším kanonýrem i už zmíněný sedmibrankový Michael Frolík. Na druhém místě z Čechů pak jsou se čtyřmi góly Kubalík, Simon a Jakub Vrána. 

Pořadí střelců po základní části:

Jevgenij Dadonov Rusko 7 gólů
Michael Frolík Česká republika 7 gólů
Anthony Mantha Kanada 7 gólů


Největší přínos pro své spoluhráče, co se týče přípravy gólů, má Švéd Nylander. Stejný počet asistencí, tedy dvanáct, má ale i Voráček. I na dalších místech jsou z Čechů už známá jména. Sedm branek přichystali Frolík, Hronek a Simon. 

Bratislava 21.5.2019 - Mistrovství světa v Bratislavě - skupina B - Česko v bílém (Jakub Voráček) proti Švýcarsku v červeném
Rozhodnuto. Češi půjdou ve čtvrtfinále MS na Německo


Nejvíce asistencí po základní části:

William Nylander Švédsko 12 asistencí
Jakub Voráček Česká republika 12 asistencí
Nikita Gusev Rusko 9 asistencí
Nikita Kučerov Rusko 9 asistencí


Ani Voráček, ani Frolík však nejsou z Čechů nejvýše v tabulce +/- bodování. Té nevládne nikdo jiný než Nylander s patnácti plusovými body, jedenáct jich ale už stihl nasbírat Dominik Simon, hned o bod za ním už jsou Voráček s Janem Kovářem. Nejtrestanějším českým hokejistou je na šampionátu Filip Hronek s dvaadvaceti trestnými minutami. Vůbec nejvíc, jednatřicet, má Rakušan Patrick Peter. 

Z německého týmu si ve čtvrtfinále Češi budou muset dát pozor především na Leona Draisaitla, který už své statistiky obohatil o pět gólů a tři přihrávky. Úctyhodnou, převyšující 94 procent, úspěšností se pyšní gólman Mathias Niederberger. Patrik Bartošák, coby nejlepší český brankář, je na čísle 90,8 procenta. Stoprocentní úspěšnost má Pavel Francouz, který ale odehrál jen dvě ze sedmi utkání české reprezentace. 

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Radost českých hokejistů na mistrovství světa.
Voráčkova show i geniální Říhův tah. Česko přelstilo také Švýcary