Jejich tým budil největší respekt na turnaji. Tým složený primárně z hráčů NHL byl pasován za největšího favorita turnaje. Jenže nepříliš oslnivé výkony v základní části podtrhlo i čtvrtfinále. V něm Švédové byli sice favoritem, ale mladý finský tým dokázal svého soka udolat.

V čase 58:30 bylo pro Švédy ještě všechno v pořádku, jenže Marko Antilla  o vteřinu později vyrovnal na 4:4 a zápas šel do prodloužení.

V něm ukázali Finové svuj um a po přečíslení se v 62. minutě prosadil Maninnen, který tak poslal Švédy předčasně domů. Finský celek se v semifinále utká s Ruskem.

Finsko - Švédsko 5:4 po prodloužení (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Mikkola (Pesonen), 26. Lindbohm (Manninen, Pesonen), 30. Hakanpää(Manninen), 59. Anttila (Ojamäki, Lehtonen), 62. Manninen – 3. J. Klingberg (W. Nylander, Wennberg), 17. Hörnqvist (Ekman-Larsson, A. Larsson), 21. E. Pettersson (Landeskog, Ekman-Larsson), 40. E. Gustafsson 

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS) Diváci: 6304
 
Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto– Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila(C), Lammikko, Kiviranta.

Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – Ekman-Larsson(C), A. Larsson, Ekholm (A), J. Klingberg, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – W. Nylander, Wennberg, Hörnqvist (A) – Landeskog, E. Lindholm, E. Pettersson – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt– Lindblom.

Mistrovství světa v hokeji 2019.