Jak těžce se rodila výhra?
No, Němci byli hodně siloví, nevyhrávali jsme souboje a moc jsme se ze začátku neudrželi ve třetině. Oni hráli dobře, za to my neplnili to, co jsme měli. Uklidnil nás až gól na 2:1, spadlo to z nás a posléze jsme si výsledek už pohlídali.

Věřili jste, že se ve třetí třetině dostanete do tempa a rozhodnete zápas?
My jsme byli rádi, že jsme se vůbec rozjeli. Vývoj po prvních dvou třetinách nebyl dobrý, naše předváděná hra byla špatná. Museli jsme si k tomu něco říct v šatně. Nicméně jsme postoupili, za což jsme šťastní.

Dolehla na vás tíha favorita utkání?
Začali jsme relativně dobře, jenže pak přišlo jedno špatné střídání, znejistili jsme a Němci toho využili. Dostali se do zápasu a dělali nám problémy.

Českým hokejistům pomohlo i vaše fandění. Podívejte se:

Jak jste viděl svoji první trefu?
Kdybych střílel rovnou, moc šancí na tvrdou střelu jsem neměl. Proto jsem se snažil trochu popojet, rozhodit gólmana z jeho místa. Věděl jsem, že pošlu puk do protipohybu, ale netušil jsem, že brankář takhle zareaguje. Sežral mi to.

Co se vám honilo hlavou po vyrovnání Němců?
Že to bylo naprosto zasloužené, protože v té době jsme nepředváděli vůbec dobrý hokej. Strašně jsme chybovali. Vzali jsme si z toho ponaučení a jdeme dál.

Ukázala se v poslední třetině síla týmu?
Určitě jo. Nakonec jsme vyhráli 5:1, což vypadá jako jednoznačná záležitost, ale tak to určitě nebylo.

Je velká úleva, že se po třech letech postoupilo do semifinále?
Jasně, jsme spokojení. Jenže tímhle naše jízda nekončí. Rozhodně nemůžeme být v žádné euforii, protože jsme nepodali dobrý výkon a o víkendu musíme být lepší. Nechceme skončit čtvrtí. Do dalšího zápasu jdeme jednoznačně s tím, že chceme vyhrát a porvat se o finále.

V cestě vám stojí Kanada.
Co na ni říct? Těžký tým plný skvělých hráčů. Viděl jsem jak Kanada přejela ve skupině Ameriku… Nečeká nás nic lehkého. Nyní se zaradujeme, ale zároveň už je třeba se chystat na semifinále.

Mistrovství světa v hokeji 2019.