Čeští hokejisté našli dočasné útočiště v moderním hotelu DoubleTree by Hilton nedaleko centra Bratislavy. Výborné vzpomínky na něj mají především Michael Frolík a Jakub Voráček, kteří tu před osmi lety oslavili zisk bronzových medailí.

Svůj první puk koupil František Pokorný ze Staré Říše v roce 1972. Nyní jeho sbírka čítá  přes 2 700 kusů.
Přes 2700 puků. Každý má příběh, říká český sběratel. Zařídil jim vlastní pokoj

Reprezentantům poskytuje hotel veškerý komfort, který si může sportovec přát. K dispozici mají například krytý vyhřívaný bazén, parní i suché sauny či fitness centrum. Tou největší výhodou však je vzdálenost od Zimního stadionu Ondreje Nepely, pouhých sto metrů. Není proto divu, že si stejné místo jako své zázemí zvolili i hokejisté Švédska.

Čeští hokejisté na MS v Bratislavě:

Žádný jiný tým na letošním mistrovství světa to nemá k ledové ploše blíže. A pokud si hráči ve svém nabitém programu najdou chvilku na prohlídku města, cesta do historického centra jim zabere jen několik minut. Třeba takový Bratislavský hrad, který mezi lety 1993 a 1996 sloužil jako sídlo slovenského prezidenta Michala Kováče, leží jen čtyři kilometry daleko.

Honba za medailí

Ubytování u stadionu, puky české výroby a atmosféra doslova jako doma. Hokejisté mají opravdu ideální podmínky, aby dokázali prolomit smůlu a po dlouhých sedmi letech přivézt z šampionátu medaili.

Nejpopulárnější čeští hokejoví reprezentanti dle sociálních sítí
Bez sociální sítě to (ne)jde. Voráček by mohl školit, zato Řepík je nepolíbený

„Zlato z roku 2010 i ten bronz z Bratislavy, na to se nezapomíná. V Bratislavě byla fakt neuvěřitelná atmosféra, byli jsme v podstatě jako doma. Byl bych rád, kdybychom si to zopakovali a zase dosáhli na nějakou medaili, jiný cíl ani mít nemůžeme,“ prohlásil před šampionátem kapitán Jakub Voráček.

Takto fantasticky fandíte hokejistům při MS v Bratislavě vy:

Ačkoli zní zopakování výsledku z roku 2011 lákavě, čeští fanoušci míří ještě výš. Jak naznačila anketa Deníku, ve zlatý triumf věří 37 procent hokejových příznivců a v účast ve finále celých 58 procent. Najdou se ale i pesimisté, kteří našim reprezentantům předpovídají konec ve čtvrtfinále - to tvoří 25 procent respondentů.

Lesní útočiště pro domácí

Zatímco hokejisté z České republiky jsou stále ve hře o cenné kovy, domácí Slováci se ani letos do play off nepodívají. I přes srdnaté výkony nedokázali porazit Finsko, Kanadu ani Německo a ve skupině obsadí páté místo.

Hokejový Fantomas Vasil Simkovič.
Nejslavnější fanoušek. Už jsem byl pozván i za hráči na hotel, říká Fantomas

K většímu úspěchu jim nepomohlo ani ubytování v „hotelu celebrit“, který leží v naprostém soukromí uprostřed lesů na okraji Košic. Hotel Bankov letos oslavil 150. výročí a je vůbec nejstarším nepřetržitě fungujícím na Slovensku. Vyhledávaný je celou řadou slovenských i českých celebrit a politiků. Ubytováni v něm byli například Lucie Bílá, Vašo Patejdl, Marie Rottrová či Mlan Lasica.

Podívejte se, kde bydlí slovenští hokejisté:

Podle slovenského deníku Pravda v něm měl původně před koncertem v Košicích v roce 1998 přespat i slavný operní pěvec Lucian Pavarotti. „Nakonec se tu však konala jen recepce, protože podle některých informací tenorovi nedokázali sehnat postel, kterou požadoval,“ vysvětluje list.

Stářím hotelu se však nesmíte nechat zmást. Návštěvníkům nabízí plný komfort včetně wellness, finské a infra sauny či bazénu. „Pro nás jako personál hotelu je to pocta a děláme vše pro to, abychom zabezpečili celému reprezentačnímu týmu potřebný relax a pohodu, řekla pro deník Pravda ředitelka hotelu Adriana Hurová.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Bratislava 19.5.2019 - Mistrovství světa v Bratislavě - skupina B - Česko v bílém proti Rakousku v červeném
Proti Rakušanům vyrukovali Češi s posilou. V hledišti jim fandila i Ledecká