„Věděl jsem, že to bude přesně ten typ utkání, kdy soupeř nemá příliš střel, ale může se dostat do nějakého přečíslení či k nepříjemné ráně,“ říká Francouz.

Odchytal jste první utkání na šampionátu. Cítíte, že už to i pro vás začalo?
Samozřejmě se člověk cítí jinak, když je s týmem na ledě. Do toho celého dění ho to pak vtáhne. Jsem rád, že jsem si zachytal a zápas jsme zvládli takovým způsobem.

Italové vás příliš nezaměstnali. Bylo o to těžší se pak soustředit?
Podobných zápasů už jsem v minulosti na šampionátech zažil hodně. Tak nějak jsem tušil do čeho jdu. Věděl jsem, že to bude přesně ten typ utkání, kdy soupeř nemá příliš střel, ale může se dostat do nějakého přečíslení či k nepříjemné ráně. Na tohle jsem se chystal. Musím říct, že kluci k duelu přistoupili na sto procent zodpovědně. Výborně hráli dopředu a užívali si to v útočné zóně. Na druhou stranu ale pořád mysleli na zadní vrátka.

Na začátku druhé části měl soupeř ale pár dobrých šancí na srovnání…
V první třetině jsme měli drtivou převahu a v podstatě jsme ji celou odehráli u nich, což mohlo svádět k tomu, že je hotovo, ale vedli jsme jen o jeden gól. Ve druhé části Italové vycítili šanci a dali do toho všechno, chtěli s tím něco udělat, znervóznět nás, ale posléze jsme jim naštěstí nasázeli pár branek a bylo znát, že zápas kontrolujeme.

Zdroj: Youtube

Vy máte velký vztah k Plzni. Jak jste prožíval první start Milana Gulaše na mistrovství světa a jeho první gól?
Guli je vynikající hokejista. Je trochu zvláštní, že si první start na šampionátu připsal až teď. Jenže on měl dlouhodobě smůlu, vždy se mu něco přihodilo a nominace nakonec nevyšla. Proto jsme nyní za něho všichni rádi, protože si to zaslouží. Je to výborný člověk, který ukázal velkou kvalitu. Společně s Honzou Kovářem a Dominikem Kubalíkem předvedli spoustu pěkných akcí.

Italové byli před zápasem 350 minut bez vstřeleného gólu na elitním mistrovství světa. Nebál jste, že pokoří zrovna vás?
Věděl jsem, že na letošním šampionát ještě nedali gól. Kluci mě na tohle konto popichovali, abych to nebyl já, na kom si uleví. (úsměv) Jenže hokej je takový sport, že puk se může několikrát nešťastně odrazit, nebo se stane chybička a branka je na světě. Dřív či později se stejně prosadí. Na druhou stranu bych chtěl říct, že Italové předvedli srdnatý výkon, bylo cítit, že prostě chtějí, dali do toho maximum co v tu chvíli měli a klobou dolů před nimi, že to nevzdali, i když ke konci jim to tam trochu napadlo. Bylo to až kruté.

Ve druhé části vás Dmitrij Jaškin zachránil, když vyškrábl puk, který směřoval do branky že?
Mám pocit, že to ale šlo nad. Hned v tunelu jsem mu děkoval, že mě zachránil, ale on říkal, že zachránil sám sebe, protože střílel jeho hráč.

 Je znát, že si tým sedá?
Tohle bylo utkání, které si kluci mohli užít, byly tam věci navíc a šlo vidět, že občas si puk dávali až do prázdné branky. Jejich gólman předváděl neskutečné zákroky, chytil spoustu stoprocentních šancí. O tomhle tyto duely jsou, abychom si něco vyzkoušeli. Samozřejmě všechno se snažíme směřovat k tomu čtvrtfinále, protože to bude nejdůležitější zápas na turnaji.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník