Zámorský si šanci vyčekal a může se těšit, že přidá další starty na MS k dosavadním 10 z jeho premiérového šampionátu v roce 2014 v Minsku. Tam stihl tři asistence. Od té doby byl Zámorský ještě na MS 2016, do hry se však nedostal.

České (resp. československé) reprezentační hokejové dresy v průběhu historie
Češi si na nové dresy stále ještě zvykají. Víte, jaké oblékali v minulosti?

"Těším se moc, protože čekání nebylo úplně krátké s celou tou přípravou. Takže jsem rád, že se to vyplatilo si počkat a naskočím do zápasu. Budu se snažit podat co nejlepší výkon, abych pomohl týmu," uvedl šestadvacetiletý Zámorský po dnešním rozbruslení.

"První dva zápasy byly od kluků super, odmakané na sto procent. S Rusy to trošku nevyšlo, ale to tak někdy bývá. Doufám, že dnes zase navážeme na ta první dvě utkání," přál si Zámorský.

Chytila nahradí Faksa

Premiéru na letošním šampionátu vyhlíží i Faksa, jenž se zařadí do druhého útoku s Jakubem Vránou a Ondřejem Palátem. Na pozici centra nahradí pětadvacetiletá posila z Dallasu Chytila. Devatenáctiletý útočník dal v Bratislavě gól proti Norům (7:2), teď se ocitl mimo sestavu.

Kapitán Jakub Voráček 7. května 2019 na prvním tréninku české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Bratislavě.
Jakubu Voráčkovi se narodil syn Matěj. Je nádhernej, říká pyšný otec

"Hrát mistrovství světa v Bratislavě nebo Praze je zhruba nastejno, pokud jde o atmosféru. Je to velké lákadlo a jsem rád, že jsem tady," hlásil natěšeně Faksa.

Kdo bude v bráně?

Brankářskou dvojici pro utkání vytvoří Bartošák a Pavlem Francouzem, jenž se připojil k mužstvu v neděli. Přednost dostane patrně Bartošák, který odchytal úvodní zápas se Švédy (5:2) a přes porážku 0:3 si vedl dobře i v pondělním souboji s Ruskem.

Trenéři ale jako obvykle nasazení gólmanů tají. "Bude chytat jeden z brankářů, který byli dneska na rozbruslení. Oba jsou připravení," řekl asistent Robert Reichel.

Zápas bude důležitý s ohledem na boj o čtyři postupové pozice do čtvrtfinále play off. "Půjdeme do toho s velkým odhodláním uspět a zápas vyhrát. Víme, že proti nám bude těžký soupeř, ale náš tým má sílu a jsme schopní je porazit," uvedl Reichel.


Pravděpodobná sestava ČR: Bartošák - Gudas, Kolář, Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Zámorský, D. Sklenička - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Palát - Řepík, Jan Kovář, D. Kubalík - H. Zohorna, T. Zohorna, Jaškin.

Mistrovství světa v hokeji 2019.Zdroj: Deník

Smutek hokejistů Slovenska
Sekera ani Tatar nechápali další selhání Slováků na MS. Zvládnou postoupit?