Když čeští hokejisté odcházeli z ledu po utrápené (ale nakonec klíčové) výhře nad Dánskem, netajili se tím, že večer budou na hotelu sledovat duel Ruska se Švédskem. 

„Asi se každý z nás na to podívá a asi budeme Rusům trochu fandit,“ neskrýval útočník Robin Hanzl. Rivalita se sbornou šla tentokrát stranou - kdyby totiž ruský celek uspěl, Češi by byli ve čtvrtfinále. 

A štěstěna se skutečně přiklonila k Hanzlovi a spol. Rusové ve velmi kvalitním duelu porazili Švédy 3:2 po samostatných nájezdech, rozhodující pokus proměnila hvězdná posila z NHL Vladimir Tarasenko. 

Co to znamená pro počty ve skupině A? Hlavně to, že Švédové i Češi mají po deseti bodech, ale svěřenci trenéra Filipa Pešána odehrají ještě úterní derby se Slovenskem. A i kdyby prohráli, posune je do play-off lepší výsledek ze vzájemného mače se Švédskem. Pro severského giganta končí turnaj historickým krachem. 

Dánský gólman Dahm zlikvidoval hodně českých šancí.
Výhrou dobré zprávy končí. Takhle už to dál nejde, zlobil se Kubalík

Mezi Čechy a Slováky půjde ještě o konečné umístění ve skupině. Slovensko má 12 bodů stejně jako Švýcarsko, které v úterý hraje proti Velké Británii. 

„Nechci něco zakřiknout, ale zápas se Slováky by pro nás mohl být přijatelnější než s Dánskem, které s velkými chlapy brání kolem brány, na modré a červené čáře,“ věří Pešán. 

„Chceme je porazit tak jako tak,“ dodal Hanzl bojovně. Exfederální derby se hraje v úterý od 15.15 hodin.