Olympijského vítěze z Nagana a mistra světa příznivě naladil výkon národního týmu ve čtvrtfinále s Němci.

„Kluci to zvládli parádně. Hned v úvodu dali krásný góly. Sice z přesilovek, ale šlo o nesmírně důležitý a geniální góly. Nádhera,“ oceňuje Martin Straka, majitel a generální manažer hokejové Škody Plzeň.

Trenér české reprezentace Kari Jalonen.
Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Říká to přesto, že český tým pak čelil značnému tlaku soupeře.

„Vedli jsme a bylo jasný, že Němci udělají maximum, aby zápas otočili. Ne náhodou skončili v základní skupině druzí za Švýcary, ale kluci jejich tlak i s přispěním gólmana Vejmelky přestáli a jdou dál,“ říká Straka.

A je přesvědčený, že se Češi nezadrhnou ani v semifinále.

„Kanaďané sice předtím proti Švédům předvedli neskutečný obrat (z 0:3 na 4:3). Oni tohle umí, tak to je, ale nejme bez šance. Z našeho týmu je cítit pohoda, dobrá nálada a já věřím, že si zahrajeme finále,“ prohlašuje. „Musí tam být nasazení, tlak do brány, jistý gólman, to všechno kluci ukázali. Chtělo by to dát i gól v pěti na pět, ale daří se nám přesilovky, což je důležitý. Je však nutný zbytečně nefaulovat, protože přesilovky umí i Kanada,“ nabádá v úvodu sezony ještě asistent trenéra národního týmu.

Hokejová legenda Komety Brno Jaromír Meixner.
Expert před Kanadou: Vejmelkovi prospěl odchod, Holík by pomohl v přesilovce

Ale ať už semifinále dopadne jakkoliv, je přesvědčený, že se český národní tým dočká po deseti letech zase cenného kovu. „Cinkne to. Medaile bude,“ zdůrazňuje Martin Straka.