„Ten nájezd provedl suprově, šlo na něm vidět, jak si věří a v jak velké pohodě hraje,“ všiml si odchovanec přerovského hokeje. „Vím, jaké má ruce a co dokáže. Je to velký hráč,“ dodal a musel zmínit i spolupráci dvou Davidů: „Jde vidět, jak je rád, že s Krejčou zase hraje, jak moc to oba baví.“

S Pastrňákem si Martin Zaťovič zahrál na mistrovství světa v roce 2016, které bylo pro tehdy devatenáctiletého útočníka Bostonu Bruins premiérovým.

Mimochodem, na šampionátu před šesti lety nechyběli obránci Tomáš Kundrátek, Michal Jordán, Michal Kempný a ani aktuální tahoun týmu Roman Červenka, který k Pastovi s Krejčím okamžitě zapadl jako správný chybějící dílek puzzle.

„Je radost dívat se na celou první lajnu. Vše jsou to výborní hokejisté a do konce turnaje je ještě spousta času,“ řekl Martin Zaťovič s tím, že výkony českého týmu budou mít ještě vzestupnou tendenci.

Potřebovali více času 

„Ze začátku to bylo takové komplikovanější. Trvalo, než si to sedlo, kluci z NHL asi přeci jen potřebovali více času. Teď už se ale bodově prosazuje i Tomáš Hertl, což je super,“ zmínil trojnásobný mistr extraligy.

Vypadá to, že i díky příchodu Pastrňáka či Davida Kämpfa se probouzejí ostatní útočné formace, které zkrátka na turnaji ještě budou mít co nabídnout. „Určitě. Hra dalších tří lajn se zlepšila. Myslím si, že David Kämpf taky hodně pomůže. Jsou to výborní hokejisté,“ má jasno kapitán Komety Brno a závěrem přidal tolik omílanou pravdu.

„Turnaj je o jednom zápase, o čtvrtfinále. To bude opravdu důležité a já věřím, že letos ta medaile bude,“ uzavřel Martin Zaťovič.