Chomutovský odchovanec Kämpf se do reprezentace vrací po více než pěti letech. Naposledy oblékl český dres v únoru 2017 na Švédských hrách. Posledních pět sezon strávil v NHL, kde nejprve hájil barvy Chicaga, probíhající ročník pak byl hráčem Maple Leafs, s nimiž loni uzavřel dvouletý kontrakt na celkem tři miliony dolarů.

Na MS se představí poprvé v kariéře. "David by se k týmu měl připojit ve čtvrtek, jeho zařazení do zápasové sestavy pak bude záležet na dohodě s trenéry," nastínil manažer Nedvěd.

David Pastrňák v dresu Bostonu slaví gól v play-off.
Pastrňák se připojí k českému týmu na MS, z osobních důvodů mužstvo opustí Simon

Po Kämpfově příjezdu do dějiště šampionátu bude soupiska týmu kompletní. Z toho důvodu odcestují Holík s Kodýtkem, kteří s týmem po celou dobu trénovali, ale nebyli zapsaní na zápasové soupisce právě vzhledem na čekání na možné posily z NHL. "Oběma hráčům moc děkujeme za profesionální přístup a za jejich práci, kterou odvedli v průběhu celé přípravy i tréninků tady v dějišti mistrovství," uvedl Nedvěd.

Dnešní odpolední trénink národní tým zrušil. K mužstvu se má během dne připojit kanonýr David Pastrňák z Bostonu. Včetně jeho a Kämpfa se počet povolaných zámořských posil vyšplhal na číslo deset. Mužstvo však již zároveň opustil z osobních důvodů útočník Dominik Simon.

Bývalý reprezentační hokejový brankář, olympijský vítěz z Nagana (2998) a trojnásobný mistr světa Roman Čechmánek.
Hráči musejí potlačit ega. Čechmánek věří, že někdo z lídrů teď bouchne do stolu

Svěřenci kouče Kariho Jalonena vstoupil do turnaje v sobotu vítězstvím 5:1 nad Velkou Británií. V neděli následoval nepřesvědčivý výkon proti Švédsku (3:5), v úterý pak místo nápravy šokující porážka 1:2 po samostatných nájezdech s Rakouskem. V boji o čtvrtfinále čekají Čechy ještě duely s Lotyšskem, Norskem, USA a Finskem.