Porážku, kterou nečekal ani ten největší pesimista, zažila na mistrovství světa česká reprezentace. Rakušané totiž nejprve při power play v poslední minutě vyrovnali na 1:1, v samostatných nájezdech se jako jediný trefil Peter Schneider, a postaral se tak o historický moment rakouského hokeje. „Chápe to někdo? Budeme potřebovat chvilku na to, abychom si uvědomili, že jsme zvítězili nad číslem sedm ve světě hokeje," uvedl portál rakouského deníku Der Standard.

Čeští hokejisté podlehli Rakousku 1:2 po nájezdech.
Historická blamáž. Čeští hokejisté podlehli Rakousku po nájezdech

Řada českých fanoušků prohru skousla velmi těžce, najdou se ale i tací, kteří i v tuto potupnou chvíli v sobě našli prvotřídní českou vlastnost - sarkasmus.

Vzpomínka na Pešána

Symbolický byl poslední nájezd. David Krejčí puk střelou příklepem výrazně přestřelil a Česko tak prohrálo zápas. „Krejčí si musel vsadit," napsal jeden z fanoušků. Mimochodem kurz na čistou výhru Rakouska byl před zápasem 22:1.

Vtipný komentář měl i další z příznivců k příjezdu hlavní hvězdy Davida Pastrňáka. Jeho účast potvrdil v úterý před zápasem generální manažer Petr Nedvěd. „Jestli tohle Pastrňák viděl, tak je v jeho zájmu nechat si uletět všechny lety do Finska."

Bývalý reprezentační hokejový brankář, olympijský vítěz z Nagana (2998) a trojnásobný mistr světa Roman Čechmánek.
Hráči musejí potlačit ega. Čechmánek věří, že někdo z lídrů teď bouchne do stolu

Neopomenul se ani vyhazov trenéra Filipa Pešána, kterého nahradil finský trenér Kari Jalonen. Pod facebookovým účtem české hokejové reprezentace se našly komentáře, které ironicky odvolávaly bývalého kouče. „Pešán ven!"

Šanci na reparát mají čeští hokejisté ve čtvrtečním utkání s Lotyšskem, do něj už by mohl zasáhnout i hvězdný Pastrňák.