Bronzoví medailisté z únorových olympijských her sice ztratili dvoubrankový náskok, ale plný bodový zisk jim zařídil v 39. minutě Samuel Takáč. Osm sekund před koncem zpečetil výsledek v power play do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Pavol Regenda.

"Udělali jsme nějaké chyby a nabídli jsme Francouzům hodně jasných šancí. Musíme hrát lépe po celý zápas. Ale výhru jsme si zasloužili. Celkově jsme spokojení," řekl Regenda.

Zdroj: Youtube

Francouzi jsou v elitní kategorii poprvé od roku 2019, kdy v Košicích sestoupili. Letos se vrátili spolu s Rakouskem jako náhrada za Rusko a Bělorusko vyloučené kvůli válečné agresi na Ukrajině.

Hokejisté USA zdolali Lotyšsko 4:1. Američané rozhodli duel skupiny B v Tampere již v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Gólem a asistencí se na jejich výhře podílel kapitán Seth Jones. "Myslím si, že jsme hráli dobře. Byl to slušný začátek," řekl Jones.

Radost hokejistů Švýcarska ve finále MS (uprostřed střelec druhého gólu Timo Meier).
Hvězdy letošního MS: Švýcarská legie, kanadští dravci i nedávná jednička draftu

"Myslím, že jsme dnes udělali spoustu dobrých věcí. Vždy, když jste se spoluhráči jen pár dní, je důležité, abyste získali chemii ve speciálních formacích. A dnes jsme odehráli slušné množství přesilovek a oslabení, takže jsme měli dobrou šanci," řekl útočník Buffala John Hayden.

Obhájci titulu z Kanady udolali Německo 5:3, když po dvou třetinách vedli o čtyři branky. Dvěma góly k výhře přispěl Pierre-Luc Dubois. Němcům nepomohly ani tři body za gól a dvě asistence obránce Moritze Seidera.

Finové porazili v úvodním utkání na domácím mistrovství světa v Tampere Norsko 5:0. Úřadující olympijští vítězové se poprvé prosadili v 19. minutě díky gólu Harriho Pesonena, od druhé třetiny už pak začali naplno potvrzovat roli favorita. Tři body za branku a dvě asistence si připsal další útočník Toni Rajala, čisté konto vychytal díky 20 zákrokům Jussi Olkinuora.