„Tak pane trenére, srdíčko, štěstíčko a za měsíc plnej Staromák!“ uvádí Pokáč svou nejnovější rychlovku.

Populární zpěvák věří, že s příchodem finského kouče skončí doba temna a Češi se na hokejovém šampionátu ve Finsku vrátí zpátky na výsluní.

„Naše hokejky měl celý svět za klauny, zjevil se mág ze země metalu a sauny… Jen před pár týdny převzal naše jelita a už se bojí nás světová elita… Štěstíčko, srdíčko a pro titul si jdem, vy to dokážete pane Jalonen,“ pobrukuje si optimisticky Pokáč. Vlastně proč ne. Vždyť i sám Kari Jalonen vyhlásil útok na zlato.

| Video: Youtube

Češi za sebou mají povedenou generálku. Pět zápasů v řadě vyhráli, v týmu mají hvězdy z NHL Hertla, Vránu nebo vítěze Stanley Cupu Krejčího. Po letech útrap oplývají zdravým sebevědomím. Právem se řadí do úzkého okruhu kandidátů na cenné kovy, možná i na titul. Zvlášť při absenci silného Ruska.

Tým kouče Jalonena vstoupí do turnaje sobotním mačem s Velkou Británií. Opravdovým měřítkem ale bude až nedělní souboj se Švédskem. Tam se teprve ukáže. Uvidíme, jestli kouzelník ze země metalu a sauny vyčaruje Čechům dlouhé roky vzývanou placku. Nebo snad dokonce zlato?