více >>
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZÁPASY ČESKÉHO TÝMU

10.5. | 20:15 Česko Česko 5 : 2 Švédsko Švédsko
11.5. | 20:15 Norsko Norsko 2 : 7 Česko Česko
13.5. | 16:15 Rusko Rusko 3 : 0 Česko Česko
16.5. | 20:15 Česko Česko 6 : 3 Lotyšsko Lotyšsko
17.5. | 20:15 Česko Česko 8 : 0 Itálie Itálie
19.5. | 16:15 Rakousko Rakousko 0 : 8 Česko Česko
21.5. | 12:15 Česko Česko 5 : 4 Švýcarsko Švýcarsko
23.5. | 20:15 Česko Česko 5 : 1 Německo Německo
25.5. | 19:15 Kanada Kanada 5 : 1 Česko Česko
26.5. | 15:45 Rusko Rusko 3 : 2 SN Česko Česko
Brankáři Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Colorado/NHL), Šimon Hrubec (Třinec).
Obránci Radko Gudas (Philadelphia/NHL), Filip Hronek (Detroit/NHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Michal Moravčík (Plzeň), David Musil (Třinec), Jan Rutta (Tampa Bay/NHL), David Sklenička (Laval/AHL), Petr Zámorský (Hradec Králové).
Útočníci Radek Faksa (Dallas/NHL), Michael Frolík (Calgary/NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Dmitrij Jaškin (Washington/NHL), Jan Kovář (Plzeň), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýcarsko), Ondřej Palát (Tampa Bay/NHL), Michal Řepík (Podolsk/KHL), Dominik Simon (Pittsburgh/NHL), David Tomášek (Jyväskylä/Finsko), Jakub Voráček (Philadelphia/NHL), Jakub Vrána (Washington/NHL), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Finsko), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

ZPRÁVY Z MS

První buly je na programu 10. května, zlato bude uděleno 26. května. Ostře sledovanou akci hostí města Bratislava a Košice.

Co se týče pořadatelství, opakuje se rok 2011 - na turnaj na Slovensku nejraději vzpomínají Finové, kteří tehdy získali zlato po šestnáctileté odmlce. Severskou nadvládu potvrdili stříbrní Švédové, Češi (v čele s Jaromírem Jágrem) tehdy v Bratislavě brali bronz. "Nejde zapomenout," řekl pamětník Jakub Voráček, který se vrací na místo činu.

A jak to dopadne nyní? Stejně jako v posledních letech je výčet hlavních favoritů jasný - Kanada, Švédsko, Rusko, USA.

O medaile hodlají zabojovat také Finové a Češi vedení debutujícím koučem Milošem Říhou, černými koni opět budou Němci a Švýcaři.

Domácí reprezentace patří spíše k outsiderům - pro Slováky by byl úspěchem postup do čtvrtfinále. Mimochodem: před osmi lety skončili desátí.

Zajímavostí turnaje je účast Velké Británie, která se mezi elitu vrátila po pětadvaceti letech. Hokejisté z britských ostrovů předvedli v posledních letech skvělou jízdu do vyšších pater. V roce 2017 postoupili z divize IB, o další rok později už si zajistili místo mezi těmi nejlepšími.

Perlička na závěr? Stejně jako na šampionátu před osmi lety měl úlohu maskota převzít vlk Gooly, nakonec se jím však stal jiný lesní tvor, jehož jméno vybrali v internetovém hlasování fanoušci. Ti se tak mohou těšit na mědvěda Macejka.