Útočník Detroitu byl ovšem především rád za vybojovanou výhru, předčasný postup do čtvrtfinále šampionátu a věří, že má gólové zásahy schované i na klíčové zápasy turnaje.

„Teď to úplně neřeším, i když se to samozřejmě hezky poslouchá. Je to příjemné, ale docením to až někdy později. Doufám, že nejsem u konce a že se bude dařit dál. Nehodlám nic měnit a doufám, že to bude padat mně nebo ostatním,“ řekl novinářům v Rize kanonýr Dominik Kubalík.

MS 2023 hokej: Česko - Norsko
Jistý Vejmelka i postup do čtvrtfinále. Čeští hokejisté slaví výhru nad Norskem

Procházka dosáhl na sedm gólů na MS ve Finsku v roce 1997 v devátém duelu, Vůjtek v osmém, Frolík (celkově odehrál 10 utkání) v Bratislavě i Pastrňák loni také ve Finsku v sedmém. Kubalík to stihl v pěti duelech. „To se ale nedá srovnávat. Každý zápas a turnaj je jiný. Pasta je odskočený, to já moc ne. Takhle bych to asi zhodnotil,“ nechtěl se srovnávat s jedním z nejlepších střelců NHL.

Rodák z Plzně se však může stát českým rekordmanem, na turnaji na to má ještě minimálně tři zápasy - se Švýcarskem, Kanadou a čtvrtfinále. Rekord z dob československé reprezentace je nepřekonatelný, protože Vladimír Zábrodský v roce 1947 při prvním zisku zlata nasázel v sedmi duelech 29 branek.

Gól věnoval manželce k narozeninám

Svůj gól proti Norsku věnoval Kubalík manželce Kláře k sobotním narozeninám. Rodina si jej navíc přímo v hledišti žádala transparentem. „Snažil jsem se, abych jí mohl dát dárek. Myslím, že gól a vítězství to splnilo,“ prohlásil Kubalík. Transparent s výzvou ho ovšem překvapil. „Bylo to jen tady. Ani nevím, kde to sebrali, jestli ve fanzóně. Ale bylo skvělé to vidět,“ přiznal sedmadvacetiletý forvard Detroitu.

Trenér Kari Jalonen
Pronásleduje nás smůla, nevěří Kysela v medaili. Jeho soused Orct dostal radu

Byl rád, že rodinní příslušníci do dějiště dorazili. Při jeho vystoupení na šampionátu v roce 2021 rovněž v lotyšské metropoli to kvůli koronavirovým opatřením nešlo. „Je to super. Samozřejmě člověk chce mít u sebe ty nejbližší. Nechce na to být sám. Každý, kdo je tady má, vypustí hokej z hlavy, zajde si na kafé, popovídá si o něčem jiné. Ať to jsou děti, rodiny, manželky, je to fajn. Jsem rád, že jsme jim dneska mohli dát vítězství,“ podotkl odchovanec hokejové Plzně.

Zároveň si nejproduktivnější člen národního týmu pochvaloval předčasný postup do čtvrtfinále už po pěti odehraných utkáních základní skupiny B „Je to věc, kterou jsme chtěli. Teď nás ale čekají dva zápasy, které budou velkým testem a kvůli kterým jsme tady,“ zakončil Kubalík.