Pykat šel až útočník Jiří Smejkal spolu s Nicklem poté, co si šel český útočník s domácím hráčem vyříkat jeho atak. Při nástupu do závěrečné třetiny dostal český tým navíc dvouminutový trest za pozdní nástup. „Amatérští rozhodčí,“ řekl Jalonen k důvodu přesilovky soupeře na startu třetí třetiny.

„Nelíbilo se mi, jak reagovali na tu situaci s Červusem. Měl by to být trest na pět minut a do konce utkání, protože to bylo vražení zezadu. Mluvil jsem s nimi o tom tady v koridoru. A nechtěli jsme pak na led,“ popsal Jalonen svou konverzaci se sudími ve Steffl Areně.

Čeští hokejisté se připravují na mistrovství světa
Čeští hokejisté zničili Rakousko šesti brankami. Radost kazí zranění Červenky

Vítěz kanadského bodování a nejužitečnější hráč loňského bronzového šampionátu ve Finsku Červenka už se do hry nevrátil. A nenastoupí ani v sobotu v brněnské odvetě: utrpěl totiž tržnou ránu na nose a také poranění zubů.

„Uvidíme, jak se bude cítit, budeme to řešit den po dni,“ uvedl trenér Jalonen s tím, že pokud nastoupí do Českých hokejových her příští týden, bude používat celoobličejový kryt.

Hráči po ledě létali

Už od druhé třetiny nehrál obránce David Jiříček, který má podle Jalonena problémy s bokem. Bude čekat, jak se jeho stav vyvine do sobotní odvety s Rakušany v Brně. Podle všeho by měl být v pořádku. „Jisté je, že hráči, kteří dnes nehráli, nastoupí,“ podotkl Jalonen.

Mimo hru zůstali brankář Šimon Hrubec, beci Stanislav Svozil, Michal Jordán, Michal Kempný a útočníci Roman Horák, David Tomášek, Radan Lenc a Ondřej Beránek. V pátek se připojí brankář Karel Vejmelka z Arizony a také bek Ronald Knot z Tucsonu z AHL, který má ale nastoupit až na Českých hrách.

Jalonen byl spokojený, jak jeho tým duel ve Vídni zvládl a že si připsal i v pátém utkání v přípravě na květnové mistrovství světa v Rize a Tampere výhru.

Česká hokejová reprezentace se připravuje na světový šampionát v Brně. 26. dubna 2023
OBRAZEM: Národní tým se chystá na MS v Brně. Kádr už se rýsuje

„Měli jsme od začátku týdne výborné tréninky a měl jsem pocit, že hráči od začátku zápasu po ledě létali. Měli výborné nohy, hodně bruslili. Líbilo se mi, jak jsme hráli v pěti dopředu i dozadu. Langhamer byl připravený, když jsme ho potřebovali. Bylo tam hodně pozitivních věcí. Mluvil jsem o tom, že potřebujeme čtyři lajny. Všechny si vytvářely šance a také hrály dobře do defenzivy. Všichni výborně pracovali a hráli pospolu,“ pochvaloval si.

V pátek s národním týmem trénovali poprvé obránce Ronald Knot a brankář Karel Vejmelka. V přípravném kempu zároveň už nepokračují obránce Petr Zámorský a brankář Dominik Pavlát.