Třiadvacetiletý Filip Chytil má za sebou v dresu New York Rangers výbornou sezonu. Posbíral 45 bodů v 74 zápasech a nedávno se slavným klubem podepsal novou smlouvu. V play-off ale Chytil a spol. vypadli ve vyrovnané sérii s New Jersey.

Trénink hokejové reprezentace v Brně.
Taháky Českých her: Jde do tuhého, řada hvězd se ukáže v Brně

„Filip projevil velký zájem připojit se k národnímu týmu, museli jsme ale počkat na výsledky zdravotní prohlídky a jednání s generálním manažerem Rangers. Vše naštěstí dopadlo dobře a Filip se k reprezentaci připojí ještě před odletem do Rigy,“ uvedl generální manažer národního týmu Martin Havlát.

Už ve čtvrtek by se měl k mužstvu připojit Jakub Zbořil, který je už od roku 2015 součástí organizace Boston Bruins. V této sezoně odehrál 22 zápasů s bilancí 1+3.

„Krátce po tom, co Boston vypadl s Floridou z play-off, jsme se s Jakubem spojili a hledali jsme ten nejrychlejší spoj do České republiky, aby stihl ještě alespoň část přípravného kempu v Brně. Jsme rádi, že s týmem už bude moct absolvovat čtvrteční rozbruslení,“ řekl Havlát s tím, že případné zapojení Chytila se Zbořilem do zápasů bude záležet na rozhodnutí trenérů.

Čeká se ještě na druhé kolo play-off

Další příslušníci početné české kolonie v Bostonu na letošní MS nedorazí. Týká se to především jednoho z nejlepších střelců současné NHL Davida Pastrňáka a rovněž jeho ostříleného kolegy Davida Krejčího. Stejně jako Tomáš Nosek se omluvili ze zdravotních důvodů.

David Pastrňák
Pád Bostonu i genialita Paláta? V zámoří takové hráče zbožňují, říká expert

Pozoruhodný je případ Pavla Zachy, kterému uplynulý ročník po přestupu do Bostonu poměrně vyšel. „U účasti na světovém šampionátu se omluvil z osobních důvodů,“ řekl Havlát. Zacha přitom ještě za seniorskou reprezentaci na velké akci nikdy nestartoval a v minulosti měl s vedením nároďáku poněkud napjaté vztahy.

Trenér Kari Jalonen s Havlátem teď budou ještě sledovat druhé kolo play-off NHL. „Bude samozřejmě záležet na vývoji jednotlivých sérií. Pokud to ale bude možné a bude to dávat smysl, určitě budeme s trenéry řešit případné oslovení hráčů, jejichž týmům skončí sezona po druhém kole vyřazovacích bojů,“ uzavřel Havlát.