Dvojka loňského draftu NHL, který ovládla společně s krajanem Jurajem Slafkovským, předvedla skvělý výkon a přispěla k tomu, že outsider senzačně obral medailového aspiranta o bod. Slováci sahali po kanadském skalpu, ale nezvládli nájezdy a padli 1:2.

Na nájezd se rozjel i teprve devatenáctiletý talent, kterého loni draftovali New Jersey Devils. Jenže gól nevstřelil. „Selhal jsem v situaci, kdy jsme mohli vyhrát. Beru to trochu na sebe,“ líčil mrzutě mladý obránce.

Roman Červenka a Kari Jalonen.
KVÍZ: Patera, Jágr, Červenka. Jak dobře znáte české hokejové kanonýry na MS?

I přes svůj nízký věk si na něj Kanaďané dávali dobrý pozor. Hráli mu do těla a snažili se ho rozhodit i slovně. Nemec si ale z provokací vůbec nic nedělal.

„Vždycky, když jsem projel kolem jejich střídačky, tak měli štiplavé poznámky. Já to ale neřeším, to je hokej. Po zápase jsme si podali ruce a popřáli si hodně štěstí,“ pousmál se Nemec, který debutoval na světovém šampionátu seniorů už v sedmnácti letech.

Slovensko připravilo o bod Kanadu:

Zdroj: Youtube

Nabuzení Slováci během vypjatého utkání museli krotit emoce. „Kanaďanům se v takových situacích hraje dobře, nám ale ne, neumíme se mentálně nastavit zpátky a soustředit se na hru. Trenér nás musel zklidnit,“ popsal Nemec.

Klíčová bitva 

Slovensko, které potrápilo i Čechy, má ze tří zápasů jednu výhru nad Lotyšskem, která jim přiblížila postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtek čeká svěřence zámořského trenéra Craiga Ramsayho klíčová bitva se Švýcarskem.

MS v hokeji 2023. Úvodní zápas české reprezentace proti Slovensku
Zranění útočníci se vrátili na led. Chytil trénoval s celoobličejovým krytem

„Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů na turnaji. Zápas s Kanadou nám ale dodal kousek sebevědomí, který nám předtím chyběl,“ dodal Nemec, který zatím čeká na svoji šanci v NHL na farmě.