deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Andrea Cerqueirová

Redaktorka

Deník/Martin Divíšek

Je redaktorkou centrální redakce Deníku, kde má na starosti především zdravotnická témata. Snaží se podávat je tak, aby lidi nestresovala, ale informovala. Pozitivní mysl je totiž půlka zdraví. Ráda mluví s lidmi a zaznamenává jejich příběhy, které mohou upozornit na řešitelný problém nebo motivovat další. I proto vystudovala sociální práci. Deník četla dávno před tím, než v něm začala pracovat. Kvůli věcnosti a vyváženosti.

 

Deník/Martin Divíšek

V médiích působí třicet let. Od piky. Nejprve jako písařka, později korektorka, následně redaktorka. Naposledy psala například pro Náš Region nebo měsíčník Sondy, kde se jí dařilo kombinovat komunální témata s celostátními. Nerozlišuje mezi malými a velkými příběhy. Baví ji ty, které v sobě mají alespoň kousek naděje. Vše, co někomu dělá radost nebo ho naopak trápí a je možné pomoci, stojí za zaznamenání.

Deník/Martin Divíšek

Miluje lidi, život, hospody, koncerty a cestování. Baví ji diskuse, při nichž sice mívá emoce, ale respektuje odlišné názory. Snaží se druhé nenálepkovat, ale naopak pochopit, z jaké perspektivy se konkrétní člověk na svět dívá. Nesoudí, protože nechodila v jeho botách. Pochází z česko-brazilské rodiny. Její přímí příbuzní v sobě mají nebo měli i slovenskou, maďarskou a italskou krev. A právě taková pestrost ji baví i při psaní.

< Předchozí
1 z 3
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: